Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Mazaizsargāto satiksmes dalībnieku uzvedības ietekmēšanas iespējas negadījumu novēršanai” („Autoceļa P85 rekonstrukcija posmā km 0,0-4,6”)
Nosaukums angļu valodā „Possibilities of Vulnerable Road Users Behaviour Influence to Prevent Accidents” („Reconstruction Project of Road P85 Section from 0,0km to 4,6km”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs M.sc.ing. Z.Lazda
Recenzents M.sc. A.Šarpņicks
Anotācija Bakalaura darbs izstrādāts RTU Būvniecības fakultātē, Transportbūvju institūtā par tēmu: Mazaizsargāto satiksmes dalībnieku uzvedības ietekmēšanas iespējas negadījumu novēršanai. Sakarā ar to, ka mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki sastādot mazu daļu no ceļu satiksmes procentuāli sastāda lielu daļu no satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita, negadījumu novēršana, kuros ir iesaistīti mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki, novēršanai būtu jābūt prioritātei. autovadītāju lielā īpatsvara satiksmē dēļ pētījumi par cilvēciskā faktora samazināšanu bieži koncentrējas uz tiem, vienlaikus atstājot novārtā mazaizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus. Darba mērķis ir izpētīt mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku psiholoģijas īpatnības un metodes, ar kurām ietekmēt to uzvedību, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Bakalaura darbs ietver mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku uzvedības pētījumu, izglītības, sodu un preventīvu pasākumu efektivitātes pētījumu, kā arī iespējamo tehnisko pasākumu iekļaušanu ceļu projektos uzvedības ietekmēšanai. Bakalaura darbs sastāv no: 68.lpp., 6 attēliem, 8 tabulām un 4 grafikiem. Inženierprojekts izstrādāts RTU Būvniecības fakultātē, Transportbūvju institūtā par tēmu: Autoceļa P-85 rekontrukcija posmā km 0.0-4.6. Darbā tika veikta nepieciešamo dokumentu, materiālu un izejas datu apkopošana, novērtējums un analīze. Veikta satiksmes intensitātes prognoze, ceļa tehniskais kategorijas pamatojums, galveno projektēšanas parametru vērtību noteikšana un pamatkonstrukciju aprēķins, izejot no spēkā esošo standartu prasībām. Veikta autoceļa P-85 rekonstrukcijas trases plānojuma, garenprofila, šķērsprofilu un galveno konstrukciju projektēšana, kā arī veikti būvdarbu ekonomiskie aprēķini. Rekonstrukcijas projekts paredz braukšanas komforta un satiksme drošības uzlabošanu, veicot korekcijas trases ģeometrijā, atjaunojot asfaltbetona segumu, uzlabojot satiksmes organizāciju un atrisinot ūdens novades problēmas. Inženierprojekts sastāv no: 82.lpp., 9 attēliem, 10 tabulām un 48 rasējumiem.
Atslēgas vārdi transportbūves, P-85, transporta psiholoģija, gājēju pārejas
Atslēgas vārdi angļu valodā P-85, traffic psychology, pedestrian crossings, road reconstruction project,
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 25.05.2012 15:53:21