Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Luksoforu vadības sistēmas attīstības iespējas Rīgas pilsētā, ieguvumi, tehnoloģijas” („Vējupes ielas rekonstrukcija Ādažos”)
Nosaukums angļu valodā „Possibilities of Traffic Lights Control System Development in Riga, Benefits, Technologies” („Reconstruction of Vejupes Street in Adazi”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Prof. J.R.Naudžuns
Recenzents
Anotācija Bakalaura darba (ar inženierprojektu) tēma ir „Luksoforu vadības sistēmas attīstības iespējas, ieguvumi un tehnoloģijas” (Vējupes ielas rekonstrukcijas projekts Ādažos). Bakalaura darbs ar inženierprojektu tiek izstrādāts atbilstoši izsniegtajam darba uzdevumam. Bakalaura darbā veicu šobrīd Rīgā esošās satiksmes vadības sistēmas uzbūves un attīstības apskatu pēdējo gadu laikā un aprakstu šobrīd pieņemto plānu nākošajiem pāris gadiem. Darba turpinājumā ir aprakstīts luksoforu sistēmas darbības princips un vadības sistēmu veidi, ārvalstu pieredze luksoforu vadības sistēmu ieviešanā un to efektivitāte satiksmes sastrēgumu, apstāšanās reižu, ceļā pavadītā laika un degvielas patēriņa samazināšanā. Ir aprakstītas dažas pasaulē un Eiropā pielietotās adaptīvās luksoforu vadības sistēmas, minēti to darbības pamatprincipi un pielietošanas iespējas. Ir izstrādāti ieteikumi vadības sistēmas attīstībai Rīgas pilsētā, izvērtētas piemērotākās luksoforu vadības sistēmas programmatūras un tehnoloģisko risinājumu iespējas. Vējupes ielas rekonstrukcijas galvenais mērķis ir izveidot drošu un Latvija Republikā spēkā esošiem standartiem atbilstošu infrastruktūru pie Ādažu vidusskolas un tuvējā apkārtnē, tādā veidā uzlabojot braukšanas kvalitāti un satiksmes organizāciju, īpaši pievēršot uzmanību gājēju un riteņbraucēju drošībai. Vējupes ielas rekonstrukcijas projekts paredz ceļa mezglu pārbūvi atbilstoši satiksmes intensitātes datiem un uzlabojot satiksmes drošību un organizāciju. Būvprojekta ietvaros paredzēts izbūvēt asfaltbetona segumu visā ielas garumā, bruģētas gājēju ietves, autostāvvietu, nobrauktuves uz ielām un teritorijām, kas pieslēdzas Vējupes ielai. Tiek paredzēta pilnīga ielas seguma rekonstrukcija, ielas apgaismojuma un slēgtās ūdensnovades sistēmas izveide. Kopējais rekonstruējamās ielas garums ir 1159 metri. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) apjoms: • Kopējais lappušu skaits- 127; • Kopējais rasējumu skaits-31; • Tabulu skaits-21; • Attēlu skaits-18; • Izmantoto literatūras avotu skaits- 33.
Atslēgas vārdi Luksoforu vadības sistēmas attīstības iespējas, ieguvumi un tehnoloģijas
Atslēgas vārdi angļu valodā Traffic Light Control System Development Opportunities, Benefits and Technology
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 15.05.2012 22:08:50