Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums "Stiegrotu plastikāta siju salīdzinājums ar koka un tērauda laiduma konstrukcijām" ("Lauces tilta autoceļa P87 Bauska-Aizkraukle 76.20km rekonstrukcija")
Nosaukums angļu valodā "Comparison of Reinforced Plastic Beams With Wood and Steel Span Structures" ("Reconstruction of Lauces Bridge on Road P87 Bauska-Aizkraukle 76.20km")
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs prof. A.Paeglītis
Recenzents inž. I.Fedotova
Anotācija Darba autors: Ņikita Lakstīgala Darba tēma: Stiegrotu plastikātu siju salīdzinājums ar koka un tērauda laiduma konstrukcijām. Lauces tilta auto ceļa P87 Bauska-Aizkraukle 76,20 rekonstrukcija Darba veids: Bakalaura darbs (ar inženierprojektu) Studiju programma: Transportbūves Darba vadītājs: A. Paeglitis Darba apjoms: 142 lpp, 11 bibliogrāfiskie nosaukumi, rasējumi 12 Darba mērķis: Izpētīt stiegroto plastikātu pielietojumu transportbūvēs. Salīdzināt stiegrotos plastikātus ar citiem materiāliem. Novērtēt esošā pārvada stāvokli. Nomainīt pārvada plātni. Pārbaudīt balstu un pamatu nestspēju. Veikt daļēju vai pilnu rekonstrukciju tilta konstrukcijām. Izvēlēties piemērotāko sistēmu projekta realizēšanai, balstoties uz ekonomisko pamatojumu. Nomainīt brauktuves segumu. Uzlabot ūdens atvadi, lai samazinātu vides piesārņojumu un paildzinātu tilta ilgmūžību. Darba apraksts: tika salīdzināti 5 materiālu veidi, no kuriem 3 ir stiegrotie plastikāti un 2 racionāli izmantotie, materiāli tika salīdzināti pēc vairākiem parametriem. Darba gaitā tika apskatīti projektēšanai vis nepieciešamie dokumenti, tika iegūti nepieciešamie izejas dati, pēc kuriem veikts ceļa rekonstrukcijas projekts, darbā aprakstītas arī prasības vides aizsardzības jomā un būvdarbu drošības jomā, tika veiktas aptuveno izmaksu prognozes. Darba rezultāti: tika iegūti rezultāti, kas liecina, ka stiegrotos plastikātus ir iespējams pielietot tiltu nesošajās konstrukcijās. Darba gaitā izstrādāts tilta rekonstrukcijas būvprojekts, ar visām tā raksturīgajām daļām. Teorētiskās zināšanas tika pielietotas praksē. Visi izvirzītie projekta mērķi ir izpildīti, un tie ir atbilstoši Latvijas valsts standartu un normatīvu prasībām. Darba izmantojamība: Darbu var izmantot turpmākiem stiegroto plastikātu pētījumiem. Inženierprojektu var izmantot veicot būvniecības darbus uz attiecīgā ceļa pārvada.
Atslēgas vārdi Stiegrotie plastikāti, Lauces tilta rekonstrukcija
Atslēgas vārdi angļu valodā Reinforced plastic, Reconstruction of Lauces Bridge
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 23.01.2012 21:58:13