Anotācija |
Bakalaura darba “Zaļās pilsētas koncepta modeļa izstrāde Āgenskalna apkaimes ietvaros” autore Anete Grandava, projekta daļas ietvaros izstrādāja zaļās pilsētas koncepta modeli Bāriņu ielas Uzvaras parku šķērsojošā posmā jeb no krustojuma ar Uzvaras bulvāri līdz krustojumam ar Hermaņa ielu. Darba vadītājs ir docents, Mg.oec Uldis Kamols, darbs sastāv no trīs daļām – teorijas, analītiskās, kā arī paša projekta un aprēķina daļas.
Pirmajā daļā darba autore izveidoja teorētisko bāzi ar divām apakšnodaļām. Nodaļas sākumā tiek izklāstīts vispārīgs zaļās pilsētas koncepta apraksts un to raksturojošie aspekti, un tiek analizētas trīs zaļās pilsētas koncepta teorijas, kas literatūras analīzes laikā tikušas visvairāk pieminētas. Otrajā apakšnodaļā tiek apskatīti zaļās pilsētas modeļa komponenti, koncentrējoties uz transporta, atkritumu, ūdens un zaļo zonu, kā arī, papildus, par trokšņa piesārņojuma mazināšanas veidiem pilsētās.
Darba otrā daļa sastāv no darba analītiskās bāzes, kur tiek analizēts pašreizējais infrastruktūras un piesārņojuma stāvoklis Āgenskalna apkaimē. Nodaļā tiek veikts pašreizējais veloinfrastruktūras novērtējums apkaimē, tiek veikta analīze par vispārējo drošības stāvokli uz gājēju pārejām Rīgā pēdējo gadu laikā, kā arī analizēti gaisa un trokšņa piesārņojuma rādītāji un noteikti to iespējamie mazināšanas pasākumi. Papildus tiek izvērtēta Bāriņu ielas satiksmes intensitāte un pašreizējā automašīnu statistiskā tendence Rīgā.
Otrajā daļā tiek apskatīti arī Kopenhāgenas kā zaļās pilsētas veiksmīga piemēra, pieredzes risinājumi un atsevišķu risinājumu iespējamā adaptācija Rīgas ietvaros.
Visbeidzot, trešajā daļā tiek izveidots zaļās pilsētas koncepta modelis Bāriņu ielā Uzvaras parku šķērsojošajā posmā, izveidota modeļa vizualizācija, kā arī veikti attiecīgi aprēķini, lai noskaidrotu kādas izmaiņas notiktu ar emisiju daudzuma rādītājiem 10 gadu laikā, un kā tas ietekmētu apkaimes un blakus esošās teritorijas attīstību. Kopumā tiek aprēķināts, ka modeļa izveides gadījumā emisiju daudzums pēc 10 gadiem, salīdzinot ar pašreizējo situāciju, samazinātos par 65%.
Darbā kopumā ir 68 lapaspuses, 29 attēli, 4 tabulas un 2 pielikumi. |