Anotācija |
Atjaunojamo energoresursu pieaugums, ko raksturo to nepastāvība, apgrūtina elektroenerģijas pārvades sistēmu operatoru uzdevumu uzturēt energosistēmu balansā. Rezultātā aizvien pieaug pieprasījums pēc inovatīvām informācijas sistēmām, lai palīdzētu tīklu operatoriem pārvaldīt elektroenerģijas sistēmu.
Lai gan nozīmīgi pētījumi energoinformātikas jomā ir risinājuši problēmas, kas saistītas ar viedo tīklu pārvaldību, joprojām nav pietiekamas izpētes, kas risinātu pārvades sistēmas operatoru (turpmāk – PSO) vajadzības, jo īpaši attiecībā uz to, kā šīs informācijas sistēmas tiks ieviestas.
Ņemot vērā iepriekš minēto, šī maģistra darba mērķis ir definēt ieviešanas metodi Elektrības balansēšanas informācijas sistēmām, izmantojot konverģenci, integrējot metodes no īstenotajiem projektiem un industrijā esošās piegādes pieejas, kas pielāgotas PSO specifikai. Pētījuma metode ietver literatūras apskatu, esošo projektu analīzi, ieviešanas metodes priekšlikuma izstrādi konverģences ceļā un piedāvātās ieviešanas metodes novērtējumu.
Ieviešanas metodes priekšlikumā ir aprakstīts biznesa analīzes process, izstrādes pieeja un tajā iesaistītās lomas un to pienākumi, kā arī pielāgots process piegādes un palaišanas produkcijā pieeja.
Pētījuma rezultāti ne tikai veicina izpratni par IS ieviešanu pārvades sistēmas operatoru sektorā, bet arī piedāvā jaunu pieeju, kas pielāgota pārvades sistēmas operatoru vajadzībām, uzlabojot spēju piegādāt IS, lai nodrošinātu energosistēmas stabilitāti un efektivitāti. Šis darbs sniedz vērtīgas atziņas un praktisku ietvaru, ko potenciāli varētu attiecināt uz plašāku publisko pakalpojumu sektoru.
Darbā ir 110 lappuses, tajā skaitā 34 attēli un 18 tabulas, kā arī 4 pielikumi. Pētījumā izmantoti 93 informācijas avoti. |