Anotācija |
Bakalaura darba tēmas aktualitāti nosaka globalizācijas un tehnoloģiju attīstības laikmetā radītās jaunās prasības un izaicinājumi izglītības jomā, kā arī saikne starp nodokļu maksātāju attieksmi un nepietiekamo informētību par nodokļu nozīmi sabiedrībā. Izglītības iestādēs sagatavo bērnus un jauniešus ne tikai turpmākajai profesionālajai karjerai, bet arī pilntiesīgai līdzdalībai sabiedrībā. Līdz ar to ir svarīgi identificēt un novērtēt, vai izglītības sistēma spēj sagatavot jauniešus ar vajadzīgajām zināšanām un prasmēs nodokļu jomā, lai topošie nodokļu maksātāji būtu informēti un spētu pienācīgi izprast nodokļu sistēmu, veicinot godprātīgu nodokļu maksāšanu, tādējādi uzlabojot visas sabiedrības labklājību.
Bakalaura darba pētījuma objekts ir izglītības sistēmas pieeja ar nodokļu jomu saistītiem jautājumiem. Pētījuma priekšmets ir izmaiņas mācību procesu metodēs pirmsskolas, pamatskolas un vidusskolas posmos.
Bakalaura darba mērķis ir novērtēt pirmsskolas, pamatizglītības un vispārējās vidējas izglītības sistēmu kvalitāti attiecībā uz nodokļu jomu un izstrādāt priekšlikumus izglītības sistēmas pilnveidei, kas veicinātu topošos nodokļu maksātājus godprātīgi pildīt nodokļu saistības.
Bakalaura darba mērķu sasniegšanai tika izvirzīti sekojošie uzdevumi:
1. Analizēt pirmsskolas, pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu saturu, identificējot nodokļu tēmas klātbūtni un saturu;
2. Izpētīt faktorus, kas veicina nodokļu maksātāju godprātīgas attieksmes un motivācijas samazināšanos;
3. Identificēt labās prakses piemērus agrīnās nodokļu tēmas integrēšanā izglītību programmās citās valstīs;
4. Balstoties uz darba ietvarā iegūtajiem secinājumiem, izstrādāt priekšlikumus izglītības sistēmas pilnveidei.
Darba praktiskā vērtība ir priekšlikumu izstrāde, kuru realizēšanas rezultātā tiks uzlaboti izglītības programmu saturi pirmsskolas, pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības posmos.
Darba kopējais apjoms ir 64 lappuses. Darbs sastāv no ievada, trīs daļām, secinājumiem un priekšlikumiem, kā arī literatūras saraksta. Darbā iekļauti 5 attēli, 8 tabulas un 3 pielikumi. Darbā tika izmantoti 57 literatūras avoti. |