Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Rīcība gājēju drošības paaugstināšanai Rīgā” („Varšavas ielas posma no 18.novembra ielas līdz Smilšu ielai Daugavpilī rekonstrukcija”)
Nosaukums angļu valodā „Activities for Pedestrian’s Safety Improvement in Riga” („Reconstruction of Varšavas Street Section from 18.novembra Street to Smilšu Street in Daugavpils”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Lekt. Z.Lazda
Recenzents
Anotācija Lielās pilsētas nozīmīgi ceļu satiksmes dalībnieki ir gājēji, kuri attiecībā pret autovadītāju ir ievērojami mazāk aizsargāti. Darba mērķis ir veikt analīzi par gājēju un motorizētā transporta savstarpējo mijiedarbību pilsētas ielu tīklā un izvērtēt iespējamos risinājumus kopējas satiksmes telpas drošības uzlabošanai. Bakalaura darbā Rīcība gājēju drošības paaugstināšanai Rīgā ir apskatīti šobrīd pielietotie tehniskie līdzekļi gājēju drošības nodrošināšanai Rīgā, statistikas dati par negadījumiem un to rašanās cēloņiem un pieredzi citviet pasaulē. Praktiskajā daļā izvērtētas trīs gājēju pārejas Rīgā, kuras izvēlētas nejauši, bet ar nosacījumu, ka uz tām vai to tuvumā regulāri notiek CSNg, kuros iesaistīti gājēji. Tika apkopoti CSNg statistikas dati, novērtēti iespējamie negadījumu rašanās cēloņi, pārbaudīta atbilstība LVS prasībām un novērtēta situācija pēc uzlabojumu veikšanas. Tehniskais projekts rekonstrukcijas darbiem Varšavas ielas posmam no 18.novembra ielas līdz Smilšu ielai Daugavpilī izstrādāts atbilstoši RTU izsniegtajam darba uzdevumam. Projektā iecerēts uzlabot satiksmes drošību un satiksmes dalībnieku pārvietošanās komforta līmeni veicot ielas un ietvju seguma nomaiņu, autobusu pieturvietu pārbūvi, satiksmes organizācijas maiņu un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu.
Atslēgas vārdi Gājēju drošība Rīgā, Varšavas iela
Atslēgas vārdi angļu valodā pedestrians" safety in Riga, Varšavas street
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 17.01.2012 15:30:31