Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Arhitektūra
Nosaukums Tipveida skolas ēku transformēšana mūsdienu kompetenču izglītības kontekstā: Rīgas 41. vidusskolas pārbūve
Nosaukums angļu valodā Transformation of Type School Buildings in the Context of Modern Day Competency-Based Education: Reconstuction of Riga 41st Secondary School
Struktūrvienība 26000 Arhitektūras fakultāte
Darba vadītājs Ilze Rukmane-Poča
Recenzents Vita Polkovņikova
Anotācija Latvijā šobrīd notiek izglītības reformas izmaiņas, kas tiek balstītas uz Igaunijas un Somijas izglītības pieredzi. Mācību process pāriet no teorētisku materiālu iekalšanas galvā uz aktīvu iesaisti mācību procesā un patstāvīgu atbilžu meklēšanu. Skolotājiem tiek dota lielāka brīvība mācību satura veidošanā un vides izmantošanā. Mācību darbs var notikt jebkur. Izglītības reforma pieprasa skolu iekštelpu un ārtelpu pielāgošanu, lai sniegtu gan skolēniem, gan skolotājiem daudzveidīgāku darba vidi. Latvijā izplatītas ir padomju laika tipveida skolas, kuras neatbilst kompetenču izglītības standartiem un ideoloģijai, tāpēc ir jāveic skolu pārbūves, kas radītu piemērotu fizisko un psiholoģisko vidi mācību procesam un ietvertu iespējamās nākotnes izmaiņas. Arhitektūras maģistra darba pētījums sastāv no trīs nodaļām. Pirmajā nodaļā tiek pētīta Latvijas skolu arhitektoniskā un stilistiskā attīstība un to ietekmējošie faktori. Otrajā nodaļā tiek pētīta ārējās un iekšējās vides ietekme uz mācību procesu. Trešajā nodaļā tiek sniegti ieteikumi tipveida skolu pārbūvē balstoties uz iepriekšējiem pētījumiem un analizēti Latvijas un pasaules mūsdienu skolu piemēri. Pētījumā izmantota literatūras analīze, datu vākšana un analīze, autora izveidota skolotāju un skolēnu aptauja par mācību vidi un ekspertu intervijas.
Atslēgas vārdi tipveida skolu arhitektūra, tipveida skolu pārbūve, kompetenču izglītība.
Atslēgas vārdi angļu valodā standardized school architecture, standardized school reconstruction, competence-based education.
Valoda lv
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 22.01.2024 23:26:29