Anotācija |
Ārstniecības iestādē strādājošiem darbiniekiem ikdienā jāsastopas ar daudzām stresa situācijām, ārsti bieži strādā vairākās darbavietās, kas rezultējas ar pārslodzi. Ārstniecības iestādēs strādājošie izjūt emocionālo spriedzi, bieži ir fiziski un emocionāli noguruši. Negatīvo psihoemocionālo faktoru dēļ profesionālās dzīves kvalitāte pazeminās, darbs kļūst mazāk produktīvs, slimošanas rezultātā darbinieki kavē darbu, var palielināties personāla mainība. Uzlabojot darba vides psihoemocionālo fonu, var panākt ne tikai pozitīvu ietekmi uz nodarbinātajiem, bet arī ekonomisku ieguvumu uzņēmumam.
Darba mērķis izpētīt psihoemocionālo darba vides faktoru ietekmi uz profesionālās dzīves kvalitāti, kā arī psihoemocionālo faktoru ietekmi uz ārstniecības iestādē nodarbinātajiem.
Lai sasniegtu darba mērķi, tika pielietota K.Maslačas izdegšanas aptauja, veikti aptaujas datu salīdzinājumi, veikts literatūras apskats par psihoemocionālo faktoru ietekmi uz darbiniekiem.
Rezultāti sniedz apstiprinājumu tam, ka profesionālās jeb darba dzīves aspekti mijiedarbojas savā starpā ar darbinieku emocionālajām izjūtām, kā arī viennozīmīgi ir tas, ka piedzīvotās emocijas darba vidē atstāj būtisku ietekmi uz darbinieku veselību.
Darbs rakstīts latviešu valodā, darba struktūra sastāv no ievada un trim daļām, secinājumiem un priekšlikumiem, darba apjoms 64 lapaspusēm, darbā ievietotas 11 tabulas un 14 attēli. Izmantotās literatūras sarakstā pievienoti 36 avoti, pievienots viens pielikums. |