Anotācija |
Maģistra darbu "Latvijas Okupācijas muzeja attīstības stratēģijas izstrāde" studiju
programmā “Inovācijas un uzņēmējdarbība” ir izstrādājusi studente Paula Poriņa.
Maģistra darba mērķis ir izstrādāt Latvijas Okupācijas muzeja (tālāk tekstā – Muzeja) attīstības stratēģiju, veicot padziļinātu muzeju nozares analīzi, plašu Muzeja vides izpēti, kā arī apmeklētāju un mērķauditorijas vajadzību analīzi. Pētījums sastāv no tīrs daļām: teorētiskās, analītiskās un praktiskās daļas.
Teorētiskā daļa ir ievadnodaļa, kurā skaidroti pamatjēdzieni "stratēģija" un "organizācijas stratēģija". Turklāt tā ietver dažādu attīstības stratēģiju veidu analīzi, īpašu uzmanību pievēršot muzeju attīstības stratēģijām. Šajā nodaļā ir padziļināti pētītas metodes, kas izstrādātas, lai veidotu pievilcīgu muzeju apmeklētāju pieredzi, kā arī analizētas dažādas muzeju līdzekļu piesaistes un finansēšanas stratēģijas.
Otrajā daļā tiek pētītas muzeju nozares tendences Latvijā un Eiropas Savienībā (ES). Tiek sniegts visaptverošs Muzeja novērtējums, izmantojot vairākus analītiskos ietvarus, piemēram, SVID analīzi, VRIO analīzi un QFD matricu. Novērtējumi balstās uz galvenajiem secinājumiem, kas gūti analītiskajā daļā, fokusa grupu diskusijā, ekspertu intervijās, kā arī starptautisko un vietējo Muzeja apmeklētāju aptaujas rezultātiem.
Maģistra darba trešajā daļā autore piedāvā Latvijas Okupācijas muzeja attīstības stratēģiju. Autore apraksta Muzeja mērķauditorijas un to specifiskās vajadzības, nosaka piedāvātās stratēģijas trīs gadu mērķus, sniedz finanšu prognozes un izstrādā risku analīzi.
Darbā secināts, ka ierobežotie publiskā finansējuma un ziedotāju resursi liek muzejiem meklēt alternatīvus ieņēmumu avotus. Muzeju galvenais mērķis ir ne tikai censties panākt finansiālu stabilitāti, bet arī nodrošināt apmeklētājiem vērtīgu pieredzi. Darba autores izstrādātā vidēja termiņa attīstības stratēģijas Latvijas Okupācijas muzejam ir būtiska, lai uzlabotu apmeklētāju pieredzi, palielinātu un diversificētu ieņēmumus un piesaistītu plašāku mērķauditoriju.
Darba autore izstrādā arī ieteikumus Latvijas Okupācijas muzeju biedrības (LOMB) locekļiem un muzeja direktorei, uzsverot jomas, kurās nepieciešamas izmaiņas un uzlabojumi Muzeja attīstībai.
Maģistra darba kopējais apjoms ir 146 lapaspuses, iekļautas 16 tabulas, 2 attēli, 1
formula, 12 figūras, 14 pielikumi uz 45 lapaspusēm, un 75 avotu bibliogrāfija, tostarp 68 avotu
angļu valodā un 7 avotu latviešu valodā. |