Anotācija |
Anotācija
Darba tēma ir “Automatizēta sendvičpaneļa stūru zāģēšanas iekārtas izstrāde”. Darba mērķis ir izveidot iekārtu, kura spētu radīt jaunu produktu: stūra paneļus, kas piesaistītu gan esošos, gan jaunos klientus. Iekārta izzāģēs panelī trijstūrī, ko pēc tam, izņemot un sendvičpeneli salokot, iegūst dizainisku un energoefektīvu ēkas stūri, skatīt 1.6. attēlu.
Bakalaura darba pirmajā daļā tika veikta analogu iekārtu padziļināta analīze un noderīgo komponenšu novērtējums. Tika izvērtētas dažādas metodes, kā paneļus uzcelt uz konveijera, apskatītas arī dažādas analoģiskas iekārtas nepieciešamo zāģa griezumu veikšanai un vēlamo rezultātu sasniegšanai. Izpēte ietvēra plašu aprīkojuma un to funkcionalitātes pārbaudi, kā arī ar katras iekārtas priekšrocības un trūkumu novērtējumu. Kopumā šī analogo iekārtu un derīgo komponenšu analīze un novērtējums veido būtisku pamatu turpmākajiem izstrādes posmiem, ļaujot dziļāk izprast tēmu.
Darba otrajā daļā tika izpētītas trīs dažādas tilta pacēlāja kinemātiskās shēmas. Tika veikta plaša analīze, lai izstrādātu hidrauliskās un pneimatiskās shēmas, ieskaitot nepieciešamo pneimatisko komponenšu aprēķinus. Turklāt tika veikti aprēķini hidrauliskajiem motoriem un zāģa ripām, kā arī tika veikta zāģa tilta rāmja slodzes pārbaude, izmantojot SolidWorks Simulation vidi. Elektrisko komponenšu sadaļā tika nodrošināts rūpīgs izvērtējums un pamatojums izvēlētajām elektriskajām komponentēm. Programmēšanas nodaļā tika izveidota elektriskā shēma, programmas algoritms, blokshēma un PLC programma. Tika veikta ekonomiskā analīze, kas ietvēra aprīkojuma izmaksu apkopojumu un atmaksāšanās perioda pārbaudi. Darba beigās tika apskatīti darba un vides aizsardzība.
Bakalaura darba apjoms 66 lpp. Darbs satur: 42 attēlu, 5 tabulas un 38 informācijas avotus.
ZĀĢĒŠANA, AUTOMATIZĀCIJA, SENDVIČPANELIS |