Anotācija |
Tehnoloģiju attīstība ir radījusi daudzas iespējas un izaicinājumus dažādās nozarēs, un viena no tām ir automobiļu industrijas nozare. Šajā kontekstā ir novērojama pieaugoša interese par jaunajām tehnoloģijām, piemēram, mobilajām lietotnēm, kas tiek izmantotas automobiļu diagnostikā. Šīs jaunās tehnoloģijas automobiļu remontā un uzturēšanā dod iespēju automobiļu īpašniekiem būt informētākiem par savu automašīnu. Tas veicina lielāku izpratni par automobiļa tehnisko stāvokli, tā problēmām un nepieciešamajiem remonta darbiem.
Viena no populārākajām mobilajām lietotnēm automobiļu diagnostikā ir lietotne “Carly”. Bakalaura darba mērķis - izpētīt “Carly” mobilās lietotnes funkcijas, kā arī tās piemērotību un efektivitāti automašīnu diagnostikā un remontā.
Darbā apkopota informācija par borta diagnostikas sistēmas (OBD) vēsturi, standartiem, protokoliem un skeneriem. Darba teorētiskajā daļā ir aprakstīta borta diagnostikas sistēmas vēsture, kuras sakne meklējama jau 1980.gadu sākumā, kad tika ieviesta pirmā OBD. Darbā ir ietverta informācija par OBD standartiem, piemēram, OBD 1 un OBD 2. OBD 2 standarts, kas tika ieviests 1996.gadā, kļuva par vispārpieņemtu standartu ASV un kopš 2004. gada Eiropā. Darbā ir aprakstīti OBD protokoli, katrs no protokoliem nodrošina savu datu pārraides veidu un ātrumu, un tie ir pielāgoti atbilstoši konkrētām transportlīdzekļa vajadzībām un ražotāja prasībām. Darbā tiek analizēta informācija par OBD skeneriem, to dažādajiem veidiem un priekšrocībām. Darbā ir apkopota informācija par “Carly” mobilo lietotni un tās funkcijām. Darba praktiskajā daļā ir veikta automašīnas diagnostika, izmantojot diagnostikas iekārtu “Carly”, pēc tam veikta diagnostika ar iekārtu “Delphi DS150E” un izdarīti secinājumi.
Darba ietvaros veiktie testi parādīja, ka, izmantojot automašīnas diagnostikas ierīci “Carly”, ir iespējams izprast automašīnas problēmas un veikt efektīvu diagnostiku un pat no “Carly” mobilās lietotnes sniegtās, detalizētās informācijas novērst automašīnas tehniskās problēmas. “Carly” piedāvā plašu funkciju klāstu, kas palīdz nolasīt kļūdu kodus, kodēt, kļūdu kodu dzēšanu un vēl daudz citas funkcijas.
Darba kopējais apjoms ir 51 lpp. teksts, 32 attēli, 1 tabula, 2 pielikumi un 16 literatūras avoti. |