Anotācija |
Ar kādiem finanšu, laika un citiem resursiem ir jārēķinās, lai Latvijā atvēru ieguldījumu konsultācijas firmu ar ieguldījumu brokera sabiedrības licenci? Šajā darbā autors veic izvērtējumu par esošo finanšu institūciju uzraudzības situāciju, kā arī analizē un izvērtē, vai līdzīga veida firmas jau pastāv. Finanšu labklājības veicināšana, ieguldījumu pārvalde un ilgtermiņa finansiālās situācijas uzraudzība ir tikai daži no faktoriem, kuri tiek ietverti ilgtermiņa finanšu plāna izstrādē.
Šobrīd Latvijas bankas klientiem piedāvā ieguldījumu pārvaldi un, ja klients ir pietiekami turīgs, tad tiek piedāvāti arī privātbaņķiera pakalpojumi. Tomēr Latvijā netiek piedāvāta finanšu plānošana tādā aspektā, kāda tā ir, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs.
Lai iegūtu vairāk izpratni par esošo situāciju Latvijā un Eiropā, autore veica teorijas apkopošanu, ko papildināja ar ekspertu intervijām, kā arī lielākas auditorijas anketēšanu, ar mērķi, lai iegūtu datus par esošo situāciju, kas saistās ar finanšu plānošanas izpratni, tās nozīmīgumu, kā arī vai cilvēki vispār ir ieinteresēti šajā jautājumā.
Pēc teorijas apskates, anketēšanu rezultātu apkopošanas un ekspertu interviju analīzes, autore secināja, ka finanšu plānošana ir vajadzīga Latvijā, lai veicinātu cilvēki finansiālo labklājību, palīdzētu klientiem identificēt savus finansiālos mērķus, kā arī, lai sagatavos vecumdienām un negaidītām dzīves situācijām.
Pēc datu apkopošanas, autore veica analīzi par to, kādi soļi ir jāveic, lai uzņēmums varētu kvalificēties ieguldījumu brokeru sabiedrībai, kādi dokumenti ir jāsagatavo, ar kādiem tēriņiem un kādu laika posmu ir jārēķinās. |