Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Ekonomika
Nosaukums Uzbekistānas iekļaušanās Šanhajas Sadarbības organizācijā ietekme uz valsts ekonomisko attīstību
Nosaukums angļu valodā The impact of Uzbekistan inclusion in Shanghai Cooperation Organisation on country’s economic development
Struktūrvienība 22503 Teritoriju attīstības pārvaldības un pilsētekonomikas katedra
Darba vadītājs Regina Veckalne
Recenzents Aleksandra Mihņenoka
Anotācija Jaunattīstības valstīs ir ļoti svarīga spēcīgo diplomātisko in kaimiņvalstu attiecību veidošana. Pieredzes apmaiņa ar kaimiņvalstīm veicinās nācijas ekonomisko izaugsmi. Uzbekistānas nozīmi reģionālajos tirgos veicina tas robežas ar visām Centrālāzijas valstīm. Uzbekistāna ir viena no Šanhajas sadarbības organizācija dibinātājvalstīm un uzskata šo organizāciju par galveno instrumentu visaptverošai, abpusēji izdevīgai komerciālai, ekonomiskai, logistikas, kā arī kultūras un humanitārai sadarbībai. Šanhajas sadarbības organizācija dalībvalstu ekonomikas kļūst konkurētspējīgākas, jo reģioni kļūst drošākiun ekonomiski spēcīgāki. Tādējādi tiek radīti labvēlīgi apstākļi un izņēmuma iespējas plašas sadarbības attīstībai un nozīmīgu reģionālo projektu virzīšanai. Priekš Uzbekistānas integrācijas globālā pasaulē ir nepieciešama gan sadarbība ar citām valstīm, gan ar starptautiskām un reģionālām organizācijām. Tas stiprina valsts ekonomikas internacionalizāciju un ir primārais ārējais faktors ekonomiskās attīstības paaugstināšanai. Šī pētījuma darba objekts ir Uzbekistānas ekonomiskā attīstība, un subjekts ir Šanhajas sadarbības organizācijas loma Uzbekistānas ekonomiskajā attīstībā. Darba mērķis ir analizēt Šanhajas sadarbības organizācijas ekonomisko nozīmi Uzbekistānas attīstībā un to, kā Šanhajas sadarbības organizācijas dalībvalstu apgrozījums ietekmē valsts ekonomiku. Struktūra: darbs sastāv no 60 lappusēm, 13 attēliem, 8 tabulām un 44 literatūras avotiem.
Atslēgas vārdi Atslēgvārdi: Šanhajas sadarbības organizācija, Uzbekistāna, tirdzniecības apgrozījums, ekonomiskā attīstība.
Atslēgas vārdi angļu valodā Keywords: Shanghai Cooperation Organization, Uzbekistan, trade turnover, economic development.
Valoda eng
Gads 2023
Darba augšupielādes datums un laiks 03.02.2023 23:19:05