Anotācija |
Ar mūsdienās strauji pieaugošajām nekustamo īpašumu un būvniecības materiālu cenām, cilvēki nonāk pie aizvien unikālākiem un kreatīvākiem veidiem, kā samazināt dzīvojamās ēkas izmaksas un veidot mājokli kompaktāku un ekonomiskākus. Kopš 21.gadsimta sākuma, aizvien vairāk ir novērojama tendence pārveidot kravas metāla konteinerus dzīvojamās un publiskās ēkas funkcijai. Metāla konteineru pielietošana arhitektūrā ir salīdzinoši jauns risinājums, kas tiek lietots kā alternatīva klasiskajiem materiāliem, izmantotiem ēku būvniecībā.
Darbs sastāv no trīs nodaļām. Darbā tiek pētīta metāla konteineru attīstība un pielietošana dzīvojamās ēkas vajadzībām. Darba mērķis ir veikt izpēti un noskaidrot, vai metāla konteineru pielietošana ir arhitektoniski, konstruktīvi un praktiski piemērota dzīvojamās ēkas funkcijai. Mērķa izpildei tika pētīta konteinerēku vēsture un attīstības gaita, veikts konteinerēku konstruktīvo risinājumu apskats un izvertējums, izvērtēti telpiskie un arhitektoniskie aspekti, veikts konteinerēku pozitīvo un negatīvo īpašību apskats. Ir veikts konteinerēku apskats ārzemēs, kā arī Latvijā, ir izpētīti konteinerēku celtniecības ierobežojumi Latvijas teritorijā, kā arī veikta analīze par šāda tipa mājokļu pieprasījumu Latvijā. Teorētiskā sadaļa tiek papildina ar aptauju, kurā pētīts, vai metāla konteineru īpašības dzīvojamo ēku kontekstā var apmierināt to potenciālo lietotāju vēlmes un vajadzības, kā arī, vai cilvēki izvēlētos šādu mājokļa opciju. Bakalaura darba ietvaros tiek secināts, ka metāla konteineru pielietošana dzīvojamās ēkas funkcijai ir piemērota, tomēr tai ir vairāki apgrūtinoši faktori, kas padara šo mājokļa veidu nepopulāru mūsdienu Latvijas tirgū.
Bakalaura darba pētījuma daļas apjoms ir 43 lappuses, 42 attēli, 1 tabula, informācijas avotu sarakstā apkopoti 48 nosaukumi, veikti 12 secinājumi, 3 pielikumi. |