Anotācija |
Diplomdarbs sastāv no divām daļām – pētnieciskās daļas un inženierprojekta.
Pētnieciskās daļas mērķis ir iepazināties ar portlandcementa ražošanas ekonomiskām un klimatiskām sekām, apkopot datus par CO2 izmešanu un nepamatoti sadārdzināto būvniecību dēļ citu izejmateriālu izvēli, sliktas iekšvalsts un iekšuzņēmumu iepirkumu struktūru un vienkāršo atteikumu atklāt kaut ko jauno dēļ pierašanas pie vēcas sistēmas. Pētnieciskās daļas mērķis bija paradīt, ka ir vairākās iespējas, ka var lētāk un ērtāk uzlabot betona un dzelzsbetona īpašības, izmantojot portlandcementa vietā citus materiālus, kuri pārsvarā rūpnīcas utilizē, jo uz šiem produktiem nav pieprasījuma. Vairākās rūpnīcas veido poligonus, kur pēc tam neaug koki, bojas ekosistēma tai laikā, ka šos atkritumus viņi varētu pārdot, lai to izmantotu vietējā vai ārzemju būvniecībā, par lētāko cenu, nekā portlandements, un dažādos gadījumos, betona īpašības kā ugunsizturība, salizturība, ūdensnecaurlaidība u.c. ir labākas, nekā veidot šīs konstrukcijas no standarta portlandementa.
Inženierprojektā tika izstrādāts projekts “Preses nama” pārbūves par viesnīcu, biroju ēku un daudzfunkcionālu centru. Objekta atrašanas vieta ir Balasta dambis 2, Rīgā. Ēkas kopēja platība ir 33500m2, bet apbūves laukums 4540m2. Ēkas augstums ir 18,0 m. Ēkas paredzētais galvenais lietošanas veids- ofisa telpas, tirdzniecības telpas, autostāvvietas, sporta laukumi un noliktava. Ēkas karkass ir no saliekama dzelzsbetona elementiem. Darbā veikti sekojošo nesošo konstrukciju aprēķini – saliekama dzelzsbetona sijas, saliekama dzelzsbetona kolonnas, pamata un pamatnes aprēķins. Ir veikts kolonnu veidu ekonomiskais salīdzinājums.
Inženierprojekta paskaidrojuma daļā ir apskatītas ēkas konstrukcijas, tās inženierkomunikācijas risinājumi un vispārīga informācija par objektu, tā labiekārtošanu, veicamiem būvdarbiem, tehnoloģiju un darba drošību.
Grafiskajā inženierprojekta daļā izstrādāts ēkas ģenplāns, ēkas stāvu konstrukcijas un pārseguma plānojumi, ēkas fasādes un griezumi, kā arī būvniecības ģenplāns, tehnoloģiskas kartes un būvdarbu kalendārais grafiks.
Darbā apjoms ir: 177 lappuses, 26 tabulas un 59 attēli. Pētnieciskās daļas izstrādei izmantoti 61 informācijas avoti, inženierprojekta daļas izstrādei izmantoti 45 informācijas avoti. |