Anotācija |
Bakalaura darbs sastāv no ievada, 4 pamatdaļām, secinājumiem, bibliogrāfiskā saraksta un pielikumiem. Darba apjoms ir 49 lapas. Darbā ir iekļauti 18 attēli, 6 tabulas, 4 formulas un 1 pielikums. Bibliogrāfiskais saraksts sastāv no 17 izmantotajiem resursiem.
Pētījuma mērķis ir pensiju 2. līmeņa dalībniekiem pieejamas informācijas analīze, aktuālo statistisko datu apkopošana un salīdzināšana, lai izprastu procesu, ar ko var sastapties iedzīvotāji, izvēloties sev ieguldījumu plānu. Tāda procesa atvieglošanai darba uzdevums ir pensiju 2. līmeņa kalkulatora izveide, kurā lietotājs varētu uzzināt savu iespējamo 2. līmeņa uzkrājumu tagadējām plānām, balstoties uz vēsturiskiem datiem, un veikt salīdzinājumus starp citiem populārākajiem pensiju plāniem, to ienesīgumiem un komisijas maksām, lai atrastu sev piemērotāko un izdevīgāko.
Darba teorētiskajā daļā tiek aprakstīta Latvijas valsts pensiju sistēma un tās darbības principi, kādi pensiju līmeņi ir pieejami, kāda ir to darbība, nepieciešamība un priekšrocības. Detalizētāk tiek aprakstīts pensiju 2. līmenis, tas ir, par iespējamiem līdzekļu pārvaldītājiem un turētājbankām, par līdzekļu ieguldīšanas noteikumiem, tiek apkopoti un analizēti statistiskie dati, secināts, kādi ir populārākie pārvaldnieki un plāni, kurus izvēlas lielākā sabiedrības daļa, kā arī aprakstīti plānu un pārvaldnieku panākumi.
Darba praktiskajā daļā ar Excel VBA palīdzību tiek izveidots pensijas 2. līmeņa kalkulators iespējama uzkrājuma aprēķināšanai, balstoties uz plānu vēsturiskiem datiem, un ar iespēju salīdzināt 3 atsevišķus ieguldījumu plānus savā starpā. Kalkulators varētu būt noderīgs jebkuram Latvijas iedzīvotājam, plānojot savu pensiju laicīgi, izvēloties citu ieguldījumu plānu atbilstoši savam vecumam un tolerancei pret risku, lai nodrošinātu savējiem ierastiem ienākumiem atbilstošu dzīves līmeni vecumdienās. |