Anotācija |
Var šķist, ka internets ir neierobežots. Lielākā daļa datu pārvietojas pa interneta trafiku, un var uzskatīt, ka šāds tīkls ir ļoti uzticams. Bet, tāpat kā jebkurš dizains, vienmēr ir kāds punkts, kas ir vājāks par citiem. Kā mēs zinām, šādās vietās var notikt uzbrukumi interneta ierīcēm. Pateicoties jaunajām tehnoloģijām, ir iespējams izmantot neironu tīklus, lai noteiktu uzbrukumus.
Darbs satur informāciju par interneta trafiku, savienojuma uzbrukumu veidiem, padziļinātu mācīšanos, neironu tīkliem ar daudzveidīgiem tipiem. Praktiskais darbs sastāv no 2 posmiem: datu izveidošana, izmantojot Wireshark programmu priekš vienkāršas (bez uzbrukuma) informācijas datu plūsmas un datu plūsmai ar mākslīgiem uzbrukumiem, un neironu tīklu apmācība ar datu analīzi.
Iegūtie rezultāti parādīja, ka ir iespējams novērot starpību, vai ierīcei tiek vai netiek veikts uzbrukuma. Vienīgais, kā to var ieraudzīt, ir izmantojot datus, kurus apkopo un sagatavo priekš neironu tīklu apmācības. Tomēr pašā neironu tīkla apmācībā tas ir grūti saredzams. Palielinot grafiku analīzes logu, tas nepalielina precizitāti proporcionāli taisni. Augstākais līmenis bija 1, zemākais līmenis bija 0.5.
Darba apjoms ir 73 lpp. teksts, 55 attēli, 21 tabulas, 8 pielikumi un 9 literatūras avoti. |