Anotācija |
Darba mērķis ir atrast labāku risinājumu betona konstrukciju aizsardzībai no ārējiem avotiem, kas bojā to izturību. Betonā izmantotajām piedevām vai ķīmiskajām vielām ir galvenā loma betona aizsardzībā un stiprināšanā. Katrā betonēšanas stadijā, sākot no betona sajaukšanas līdz betona ievietošanai, tiek izmantota lielākā daļa ķīmisko vielu, piemēram, plastifikatori, super plastifikatori, gaisa pievilināšanas piemaisījumi utt. Betona ražošanas laikā un pēc betona ievietošanas, lai pasargātu to no ūdens zudumiem, tiek izmantoti dažādi cietējošu savienojumu veidi un tiek veiktas pat hidrofobiskas procedūras, lai ūdens neiekļūtu caur betonu.
Ir daudz posmu, kad betons ir aizsargāts un uzturēts labākai izturībai. Betona aizsardzība līdz sacietēšanas laikam vai pilnam periodam, līdz tas sasniedz tās stiprību, ir sarežģīts uzdevums, īpaši ūdens zudumi, ja hidratācijas procesam nav pietiekami daudz ūdens. Lai novērstu šādas problēmas betona ķīmiskajos savienojumos vai cietējošos savienojumus uzklāj uz betona virsmas, lai pasargātu to no iztvaikošanas un uzlabotu betona izturību. Tirgū ir daudz konservējošu saliktu produktu, taču, lai noteiktu, kuriem testiem ir labāki rezultāti, ir jāzina par produkta iepriekšējo veiktspēju.
Šī pētījuma mērķis ir noteikt labāko cietējošo savienojumu, kas aizsargā betona konstrukcijas, pārbaudot betona klucīšu stiprību un betona paraugus ar dažādiem cietēšanas savienojumiem, lai pārbaudītu iztvaikošanas ātrumu.
Darbs sastāv no: 80 lappusēm, 14 tabulām, 18 attēliem, 63 literatūras sarakstiem un 4 pielikumiem. |