Anotācija |
Mūsdienu pasaulē gandrīz visiem eksperimentiem ir nepieciešamas skaitļošanas simulācijas, lai iegūtu atbilstošus un gaidītus rezultātus, jo iepriekšēja pārbaude ir ļoti nepieciešama tā ilgmūžībai ar pareizu darbības dzīvotspēju, efektivitāti un efektīvu darbspēju. Empīriski tiek novērots, ka, lai gan pieņemot labas izšķirtspējas un detalizēti iekļaujot dažādas sarežģītas sistēmas, parasti ir nepieciešams daudz laika, lai palaistu vienu skaitļošanas simulāciju, tās izpilde var prasīt vairākas stundas vai dažreiz pat dienas. Projektējot un analizējot, zinātniekiem un inženieriem ir tendence iekļaut daudzas sarežģītas sistēmas, kas prasa papildu izmaksas un ievērojamu laiku. Tā rezultātā lielākajai daļai eksperimentu ir nepieciešamas daudzas simulācijas, lai pārliecinātos, ka viņu eksperiments vai izstrādne atbilst kvalitātes kritērijiem, kā tas izturētos dažādos apstākļos, kā arī beigās iegūtu ideālus risinājumus. Šāda veida situācijās viņiem ir jāveic pēc iespējas vairāk simulāciju un novērtējumu, iespējams, 10 reizes, varbūt 100 reizes vai varbūt 10000 reizes dažos gadījumos. Izmantojot metamodelēšanu, mēs varam atrast ideālu paraugu skaitu sarežģītām sistēmām un rūpīgāk tos analizēt un iegūt aptuvenus rezultātus, kas ir viena no laika ietaupīšanas iespējām. Kā šīs problēmas risinājumu mēs izvēlēsimies metamodelēšanu un pierādīsim, ka metamodelēšanas tehnika ir ātra un efektīva metode eksperimenta iznākuma novērtēšanai, kad rezultātus nav viegli izmērīt. Lai pierādītu iepriekšminēto apgalvojumu, kā eksperimenta objekta līdzekli izmantošu sastatņu platformu.
Pirmkārt, mēs izpētīsim nepieciešamās metodes par metamodelēšanu un izvēlēsimies atbilstošas metodes, lai atrastu piemērotus parauga punktus eksperimenta uzsākšanai. Eksperimentam mēs izstrādāsim dažādu izmēru sastatņu platformas un veiksim simulācijas, izmantojot SOLIDWORKS 2020. Iegūtos rezultātus mēs izmantosim, lai izveidotu metamodeli. Lai projektētu sastatņu platformu, mēs ņemsim vērā platformas vispārējos standartus. Pēc metamodeļa iegūšanas mēs veiksim nepieciešamās darbības, lai apstiprinātu rezultātus un iegūtu secinājumus atbilstoši rezultātiem.
Metamodeļa rezultāti tiek salīdzināti ar skaitļošanas eksperimentiem, kas iegūti no SOLIDWORKS 2020 simulācijām. Iegūto kļūdu procentuālais daudzums trim prognozētajiem modeļiem ir attiecīgi 2,52%, 1,54% un 3,67%, kas ir maz.
Darbs sastāv no 54 lappusēm, 26 attēliem, 9 tabulām un 27 atsaucēm. |