Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Signālu apstrādes metožu analīze gaisa kuģu radaros.
Nosaukums angļu valodā Analysing the Methods of Signal Processing in Aircraft Radars.
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Igors Smirnovs
Recenzents Dr.habil.sc.ing., profesors P.Trifonovs-Bogdanovs
Anotācija Maģistra darba "Signālu apstrādes metožu analīze gaisa kuģu radaros" mērķis ir impulsa radara izstarotās jaudas atkarības no izšķirtspējas analīze dažādiem radara darbības tālumiem. Lineārās frekvences modulācijas un saskaņotās filtrācijas pielietošana gaisa kuģu radaros. Kā arī meteoroloģiskā objekta struktūras un bīstamības pakāpes novērtēšana pēc atstarošanas spējas, radiālā ātruma, diferenciālās fāzes u.c. parametru vērtībām. Darbs sastāv no 10 nodaļām. 9 nodaļas ir veltītas teorijas izpētei un 1 pētījuma veikšanai ar MATLAB meteoroloģiskā radara simulācijas palīdzību. Teoretiskajā daļā var atrast informāciju par radiolokācijas veidiem, zondējošo signālu tipiem utt. Kā arī par radara uztveršanas trakta optimizāciju un signāla optimālās un kvazioptimālās filtrācijas atšķirību. Maģistra darba pētījums ir veltīts mērķa sasniegšanai, tai skaitā ir vizuāli parādīts, kā ietekmē radara izškirtspēja meteoroloģiskā objekta struktūras attēlošanu uz radara displeja atkarībā no parametra. Darba noslēgumā ir izdarīti secinājumi balstoties uz paveikto darbu. Darbs satur 94 lappuses, 2 tabulas, 55 attēlus, 69 formulas, 28 literatūras avotus.
Atslēgas vārdi impulsa radars, meteoroloģiskais radiolokators, uztveršanas trakts, optimizācija, izšķirtspēja, izstarošanas jauda.
Atslēgas vārdi angļu valodā pulsed radar, meteorological radar, receiving path, optimization, resolution, radiated power.
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 06.07.2020 23:47:05