Anotācija |
Maģistra darba tēma ir “Lokveida koka pārsegumu racionālo parametru pamatojums”. Darba gaitā tiek apskatīti dažādi liellaidumu kontrukciju konstruktīvie risinājumi, noteikts izdevīgākais risinājums, vadoties pēc relatīvā materiāla patēriņa starp līmēta bloka, līmēta bloka ar simetrisku stiegrojumu un kārbeida šķērsgriezumu.
Veicot konstruktīvos aprēķinus noteikts izdevīgākais risinājums pēc relatīvā materiāla patēriņa (kārbveida šķērsgriezums) un izvēlēts pēc tehnoloģiskā aspekta (līmeta bloka šķērsgriezums). Tālāk izmantoti šie šķērsgriezumu tipi racionālākā risinājuma noteikšanai.
Pēc pieņemtiem ēkas raksturlielumiem, kuri ir sekojoši – nemainīgie ir ēkas garums 120 m un platums 70 m, mainīgie ir loka pacēlums (11.5, 15 un 20 m), ribas solis (3, 4.6 un 6 m), stinguma saites pie apakšējās skaldnes solis (3, 6 un 10 m) un stinguma saites pie augšējās skaldnes solis (9, 12 un 15 m), abiem šķērsgriezuma tipiem apskatīts 81 dažāds variants, lai noteiktu racionālāko risinājumu. Vadoties pēc iegūtajiem datiem, veikta optimizācijas uzdevuma risināšana un noteikti optimālākie lielumi katram no mainīgajiem faktoriem.
Pie šādiem ēkas garuma un platuma izmēriem ar viszemāko materiālu patēriņu ieguva līmēta bloka šķērsgriezums, taču tas notika tikai vienā gadījumā. Pārējos gadījumos zemākais bija kārbveida šķērsgriezumam.
Secināts tas, ka kārbveida šķērsgriezums ir izdevīgāks no relatīvā materiāla patēriņa, taču pie lielākiem laidumiem ieteicams būtu izvēlēties līmēta bloka šķērsgriezumu, sakarā ar to, ka kārbveida šķērsgriezumam nav pieejams materiāls ar biezumu, kas spētu nodrošināt konstruktīvās prasības pie lielākiem ēkas paramtriem.
Maģistra darbs sastāv no 115 lapām, 250 formulām, 55 attēliem un 10 tabulām. |