Anotācija |
Industriālo siltumnīcu laistīšanas sistēmas nevar pastāvēt kā atsevišķas siltumnīcas darba regulācijas vienības, precīzāk sakot laistīšana, tā ir viena no siltumnīcas mikroklimata nodrošināšanas komponentēm,
Siltumnīcu mikroklimata procesu automatizācija ļauj risināt tādus uzdevumus, kā piemēram ražošanas izmaksu samazināšana, tādējādi būtiski palielinot iegūtās ražas apjumu, tiek uzlabots ražošanas procesa ekoloģiskums, tādējādi tiek lietderīgi izmantoti dabas resursi un samazināts ekoloģiskais piesārņojums.
Bakalaura darba mērķis ir gūt priekšstatu par siltumnīcas automatizācijas veidiem un izpētīt, kā notiek siltumnīcas automatizācijas procesu nodrošināšana. Balstoties uz izpētīto automatizācijas sistēmu nepilnībām izstrādāt iespējamu risinājumu problēmas novēršanai.
Darba uzdevumi ir - izpētot jau esošus siltumnīcas automatizācijas risinājumus secināt, kādi trūkumi tajās pastāv un piedāvāt savu risinājumu šo trūkumu novēršanā. Piemeklēt labāko un izdevīgāko risinājumu šīs problēmas novēršanai, izstrādāt un testēt to. Veikt secinājumus, iespējamos uzlabojumus nepilnību novēršanai.
Darbs sastāv no ievada, literatūras apskata daļas, praktiskās daļas – iekārtas projektēšanas, iekārtas izstrādes daļas, un secinājumiem.
Darba ietvaros ir izveidotas divas atsevišķas stacijas – bāzes un mērīšanas stacijas, kas savstarpēji komunicē, izmantojot NRF24L01 radio moduļus.
Mērīšanas stacija sastāv no “Arduino UNO” mikrokontrolera moduļa, temperatūras un gaisa relatīvā mitruma sensora, kā arī radio moduļa NRF24L01.
Bāzes stacija sastāv no ESP6288 mikrokontrolera moduļa un NRF24L01 radio moduļa.
Darbs rakstīts latviešu valodā un tā apjoms ir 57 lpp., 31 attēls un 1 pielikums.
Izmantoti 48 literatūras avoti. |