Anotācija |
3D kartogrāfija ir ļoti plašs jēdziens un temats, tāpēc tas tiks apskatīts no salīdzinoši konkrēta un specifiska aspekta, kas ir tīmekļa atvērtā pirmkoda pieejamie rīki un bibliotēkas. Mūsdienās arvien grūtāk ir orientēties strauji augošajā un attīstošajā 3D kartogrāfijas rīku un bibliotēku piedāvājuma klāstā. Tāpēc šajā darbā tika apskatīti un izanalizēti jaunākie un labākie 3D kartogrāfijas rīki un bibliotēkas, kuras ir pielietojamas tīmekļa vidē.
Bakalaura darba mērķis ir salīdzinoši izpētīt un izanalizēt perspektīvākās 3D kartogrāfijas metodes, datu apmaiņas formātus, programmatūras rīkus un bibliotēkas pielietojumam tīmekļa informācijas sistēmās.
Darba mērķa sasniegšanai ir izvirzīti šādi uzdevumi: veikt pārskatu par kartogrāfijas un ģeogrāfiskās vizualizācijas principiem, veikt detalizētu izpēti par tīmekļa kartogrāfisko datu apmaiņas formātiem, izpētīt un salīdzināt atvērtā pirmkoda 3D kartogrāfijas tīmekļa rīkus un bibliotēkas un, uz salīdzinošās analīzes pamata, eksperimentāli notestēt un izvērtēt izvēlētu 3D kartogrāfisko tīmekļa bibliotēku.
Darba rezultātā ir izpētīta un iegūta vispārīga informācija par 3D kartogrāfiju un par biežāk izmantotajiem kartogrāfiskajiem datu apmaiņas formātiem, kā arī ir veikta salīdzinoša analīze atvērtā pirmkoda 3D kartogrāfijas rīkiem un bibliotēkām, kā arī ir eksperimentāli notestēta CesiumJS bibliotēka, balstoties uz šo salīdzinošo analīzi. Darbā sasniegtie rezultāti ir kā labs materiāls tālākiem pētījumiem šajā jomā.
Darba apjoms – 69 lpp., 6 tabulas, 40 attēli un 0 pielikumi. |