Anotācija |
Šajā darbā ir izpētītas tīmekļa lietotņu izstrādes iespējas, izmantojot Node.js platformu un tās satvarus. Pateicoties Node.js platformas asinhronajam programmēšanas modelim, kas ļauj efektīvi apstrādāt vairākus tūkstošus tīmekļa pieprasījumu un tam, ka platforma balstās uz tīmekļa vidē plaši pielietotu tīmekļa programmēšanas valodu JavaScript, Node.js platforma ir kļuvusi par vienu no pievilcīgākajiem rīkiem tīmekļa lietotņu izstrādē. Uz JavaScript programmēšanas valodas pamata ir izstrādāti vairāki tīmekļa satvari, katrs ar savu funkcionalitāti un mērķiem, kuri sniedz iespēju risināt dažādus, tīmekļa izstrādes jomā, izplatītus uzdevumus.
Teorētiskajā daļā tiek apskatītas Node.js platformas īpašības, vēsture, tīmekļa lietotnes izveidošanas iespējas, kā arī ir apskatīts šī darba pētījuma objekts – Koa.js satvars, kurš orientēts uz tīmekļa lietotņu izstrādi. Viena no Koa.js satvara priekšrocībām ir paplašināšanas iespējas ar starpprogrammatūras palīdzību. Darbā uzmanība tiek vērsta uz Koa.js starpprogrammatūras izvēli, nosakot svarīgākos kritērijus un faktorus starpprogrammatūras pielietošanai reālajā projektā.
Neskatoties uz to, ka izpētīt Koa.js pielietošanu katram no tīmekļa lietotņu tipiem viena darba ietvaros nav iespējams, balstoties uz pieejamo Node.js satvaru funkcionalitāti, kā arī Koa.js un Node.js platformu īpašībām, tika izvēlēts konkrēts tīmekļa lietotnes tips. Praktiskās daļas ietvaros tika izstrādātās izvēlētās tīmekļa lietotnes. Izstrādes procesa analīzes un salīdzināšanas veikšanai, kā arī veiktspējas testēšanai, tika izvēlēti potenciāli konkurējoši satvari.
Dokumentā ir 41 lappuses, 25 attēli, 5 tabulas, 7 pielikumi un 51 informācijas avots. |