Anotācija |
Maģistra darbs ,,Satiksmes drošības analīze posmos ar augstu dzīvnieku izraisīto CSNg skaitu” tika izstrādāts ar mērķi analizēt situāciju ceļu posmos, kur ir augsts dzīvnieku izraisītais ceļu satiksmes negadījumu skaits, un izpētīt izdevīgāko risinājumu, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu konkrētajā posmā.
Par pamatu maģistra darbam tika ņemta VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” un Valsts policijas publiski pieejamā informācija par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir iesaistīti dzīvnieki Latvijā. Kā arī VAS ,,Latvijas Valsts ceļi’’, Valsts meža dienesta un Latvijas Apdrošinātāju Asociācijas sniegtā informācija par ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā un lietotajiem risinājumiem.
Darba izstrādes laikā tika apkopota un analizēta publiski pieejamā informācija par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir iesaistīti dzīvnieki, Latvijā jau lietotie infrastruktūras risinājumi, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar dzīvniekiem, un pasaulē populārāk lietotie infrastruktūras risinājumi, lai samazinātu negadījumu skaitu, kuros iesaistīti dzīvnieki.
Darba pētnieciskajā daļā tika noteikti posmi, kuros pēc autora domām ir visvairāk negadījumu ar dzīvniekiem, apsekots pirmais objekts, kurā ir uzstādīti dzīvnieku brīdinātājsensori, kā arī aprēķināts negadījuma koeficients izvēlētajiem posmiem, un izdarīti secinājumi par katram posmam pieejamākajiem risinājumiem. Darba izstrādāšanas laikā autors secina, ka Latvijā ir nesakārtota situācijas uzskaite ar ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti meža dzīvnieki, un secina, ka ne visos posmos efektīvākais risinājums ir uzstādīt ekoloģiskos tiltus. Lai varētu pēc iespējas efektīvāk uzstādīt ceļa infrastruktūras risinājums, ir nepieciešama precīzāka datu apstrāde un apkopošana. |