Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana
Nosaukums “Latvijā ražoto eko mēbeļu eksporta veicināšanas iespējas Skandināvijas valstīs”
Nosaukums angļu valodā “Export opportunities for eco-friendly furniture manufactured in Latvia to the Scandinavian countries”
Struktūrvienība 22314 Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedra
Darba vadītājs Ilze Judrupa
Recenzents Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta projektu vadītājs F.Tālbergs
Anotācija Bakalaura darba autore Mišela Levina izstrādāja darbu, kura temats ir „Latvijā ražoto eko mēbeļu eksporta veicināšanas iespējas Skandināvijas valstīs”. Bakalaura darba mērķis ir veikt Skandināvijas tirgus izpēti, lai novērtētu Latvijā ražoto eko mēbeļu eksporta veicināšanas iespējas uz Skandināvijas valstīm. Bakalaura darba pirmā daļa ir veltīta teorētiskās bāzes apkopojumam par konkurētspējas un eksportspējas ietekmējošiem faktoriem, kā arī Latvijas valsts politikas plānošanas dokumentu un ES fondu atbalstāmo aktivitāšu izpētei saistībā ar eksporta veicināšanu. Pētījuma rezultāti liecina, ka izmantojot valsts eksporta atbalsta programmas, uzņēmēji var iegūt informāciju par mērķu tirgiem, veikt uzlabojumus produktu mārketingā, veicināt jaunu līgumu noslēgšanu, ietaupīt līdzekļus uz produktu sertificēšanas un veikt labāku internacionalizācijas plānošanu. Otrajā daļā ir izklāstīta situācija Latvijas mēbeļu nozarē, statistiskā informācija un izanalizētas tendences, kā arī apskatīti vietējo eko mēbeļu ražošanas uzņēmumi. Veicot Skandināvijas tirgu PESTEL analīzi, tiek noskaidroti dažādi faktori, kas nosaka Latvijas eko mēbeļu ražošanas uzņēmumu potenciālu izvērst tirdzniecību ārpus Latvijas. Trešajā daļā tika izstrādāts eksporta veicināšanas plāns un identificēti potenciālie sadarbības partneri Dānijā. Dalība starptautiskajās izstādēs tika atzīta par vienu no efektīvākajiem eko mēbeļu eksporta veicināšanas veidiem. Bakalaura darbs sastāv no 3 daļām, tā apjoms ir 80 lappuses. Tajā ir iekļauti 26 attēli, 16 tabulas un 12 pielikumi uz 19 lpp. Darbā izmantotas 57 izmantotās literatūras un avotu saraksta vienības.
Atslēgas vārdi eksports, eko mēbeles, Skandināvijas tirgus
Atslēgas vārdi angļu valodā export, eco-firendlu furniture, Scandinavian countries
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 18.05.2020 15:03:30