Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Muitas un nodokļu administrēšana
Nosaukums „Lidostas MKP darba īpatnību raksturojums pasažieru terminālī”
Nosaukums angļu valodā “Specific Characteristics of Work of the Airport Customs Control Point in the Passenger Terminal”
Struktūrvienība 22315 Muitas un nodokļu katedra
Darba vadītājs Aivars Gulbis
Recenzents A.Čevers, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.)
Anotācija Bakalaura darba tēma ir „Lidostas MKP darba īpatnību raksturojums pasažieru terminālī”. Darba tēmas izvēle ir saistīta ar mācību laikā gūto pieredzi praksē VID Muitas pārvaldes Rīgas MKP daļas Lidostas MKP 0240, kas atrodas Rīgas rajona Mārupes pagasta “Lidostas Rīga” teritorijā. Darba tēmas aktualitāti nosaka stabils kravu un pasažieru plūsmu palielinājums aviopārvadājumos, kas savukārt palielina robežkontroles dienestu darba apjomus un iespējamos riskus Latvijas teritorijā. Pētījuma objekts ir aviopasažieru muitas kontroles organizēšana. Bakalaura darba mērķis: izpētīt darba īpatnības lidostas MKP pasažieru terminālī un izstrādāt priekšlikumus konkrēta MKP darba uzlabošanai. Mērķa sasniegšanai noteikti sekojošie uzdevumi: • izpētīt aviopasažieru un preču pārvadājumu muitas kontroles pasākumus; • noteikt gaisa kuģu veikto pasažieru pārvadājumu muitas kontroles īpatnības; • analizēt muitas kontroles pašreizējo stāvokli un konstatēt iespējamās problēmas; • izstrādāt priekšlikumus, lai uzlabotu Latvijas Muitas darbību aviopasažieru pārvadājumu muitas kontroles jomā. Bakalaura darbs sastāv no trim daļām, 72 lappusēm, darbā ietverti 13 attēli un 1 tabula, pievienots 1 pielikums un izmantotās literatūras un avotu sarakstā 52 vienības. Darba pirmajā darba daļā tika raksturotas Lidostas MKP pasažieru termināla galvenās funkcijas, uzdevumi un darbības principi, sniegta teorētiska informācija par muitas kontroles pasākumiem, mērķiem un uzdevumiem. Otrajā darba daļā sniegts teorētiskais pamatojums par muitas kontroles pasākumiem, mērķiem un uzdevumiem lidostā. Trešajā darba daļā veikts pētījums par lidostas MKP darbības īpatnībām, tai skaitā izmantojot intervijas un anketēšanu. Pamatojoties uz veikto pētījumu un analīzi ir izdarīti secinājumi un priekšlikumi.
Atslēgas vārdi Lidostas MKP darba īpatnību raksturojums pasažieru terminālī
Atslēgas vārdi angļu valodā Specific Characteristics of Work of the Airport Customs Control Point in the Passenger Terminal
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 08.05.2020 21:36:19