Anotācija |
KOPSAVILKUMS
Betons ir viens no visbiežāk izmantotajiem materiāliem pasaulē. Cementa ražošanas procesā vispirms tiek iegūti kaļķakmens un māls no karjeriem, pēc tam tos ved uz dzirnavām, kur tos tālāk sasmalcina un apstrādā augstā temperatūrā, izmantojot dažādus procesus, kā rezultātā iegūst cementu.
Šādi energoietilpīgi procesi rada ievērojamu ietekmi uz vidi; tradicionālā cementa ražošana rada apmēram 5% no pasaules oglekļa dioksīda emisijām. 19 miljardi tonnu cementa katru gadu saražo 7% no cilvēka izdalītā oglekļa atmosfērā.
Tam ir tieša ietekme uz klimata izmaiņām, kas skar visu planētu, tāpēc, ja mēs izstrādātu veidus, kā samazināt vai aizstāt tradicionālo portlandcementu, visi no tā gūtu labumu. Ilgstpējīgās piedevas un alternatīvas cementam varētu samazināt šīs emisijas.
Vulkāniskajiem pelniem ir vairākas ilgtspējīgas priekšrocības kā piedevām aizstājējs betona ražošanā. Šis akmeņainais materiāls, kas atrodas plašā krājumā ap aktīvajiem un neaktīvajiem vulkāniem visā pasaulē, ir dabiski pieejams. Parasti to uzskata par atkritumu materiālu, jo cilvēki to parasti neizmanto plašiem mērķiem.
Mērķis ir izpētīt vulkānisko pelnu izmantojamību, ja tos sajauktu ar pareizo recepti kā tradicionālo betona receptes aizstājēju, varētu sasniegt tādu pašu spiedes stiprību kā portlandcements vai stiprāku, maksājot par aptuveni 70% lētāk.
Inženiertehniskais projekts ir noliktava ar biroja telpām un rūpnīcas grīdas ēku Rīgas pilsētas Ziepniekkalna rajonā.
Šajā projektā ir arī konstrukcijas elementu aprēķini, arhitektūras daļa, inženiertīklu risinājumi, konstrukcijas variāciju salīdzinājums, būvniecības organizācija un tehnoloģiju apraksti, kā arī darba drošības paņēmieni un vispārējs būvniecības izmaksu kopsavilkums.
Inženierprojektam ir arī 10 A1 izmēra rasējumi, kas norāda grafiskos risinājumus. |