Anotācija |
Bakalaura darbs ar inženierprojektu Gravimetrisko datu analīze Latvijas Dienvidaustrumu daļā" sniedz ieskatu gravimetrisko datu vizualizācijā un analīzē. Salīdzināti tiek Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras rīcībā esošie gravimetriskie mērījumi un dati, kas veido ģeoīda modeli LV"98. Par pētāmo objektu tiek izvēlēta Latvijas Dienvidaustrumu daļa, kur abu veidu gravimetriskie dati pārklājas.
Darbs sastāv no divām daļām - teorētiskās un praktiskās.
Teorētiskajā daļā tiek sniegts ieskats gravimetrijas pamatos un apskatītas biežāk lietotās augstumu atskaites virmas. Īpaša vērība ir pievērsta Zemes formu veidojošo spēku aprakstam un ietekmei. Zemes smaguma spēks veido ne tikai Zemes formu, bet ietekmē ikvienu darbību uz tās. Tāpēc darbā īpaša vērība pievērsta Zemes smaguma spēkam un tā izmaiņām. Gravimetriskie tīkli, kā smaguma spēka informācijas avoti ir apskatīti tuvāk. Zemes smaguma spēka raksturošanai biežāk lietotās anomālijas: brīvā gaisa, Bugē, topogrāfiskā un izostatiskā ir izklāstītas konkrētāk.
Praktiskajā daļā tiek aprakstīts, pēc darba autores ieskatiem, labākais veids, kā veikt liela apjoma gravimetrisko datu filtrēšanu un koordinātu pārrēķināšanu no ģeogrāfiskām un ģeodēziskām. Meklēts ērtākais un labākais veids, kā vizualizēt darba autores rīcībā esošos gravimetriskos datus. Punktu atlasei ap sauszemes mērījumu punktiem tiek sastādīts algoritms Matlab programmā. Pēc datu atlases punkti tiek grupēti un veikta to analīze gan augstumiem, gan gravimetriskajai vērtībai. Secinot cik kāda ir datu sakritība un to iespējamā izmantošana.
Darbā ir 72 lappuses, 36 attēli, 7 tabulas, 4 pielikumi un 10 informācijas avoti. |