Anotācija |
Bakalaura pētījuma ietvaros tika aplūkota hidrotehniskās būvniecības praksē plaši pielietotā grunts enkuru ierīkošanas tehnoloģija un izveidots tās ekonomiskais pamatojums, salīdzinot dažādu veidu urbšanas iekārtu mehānismus. Darbā tiek aplūkotas galvenās grunts enkuru tehnoloģijas sastāvdaļas - grunts enkuru uzbūve, gruntis, to atšķirības un veidi, ietekme uz būvniecības procesu, kā arī aplūkotas grunts enkuru ierīkošanas būvmašīnas. Lai nonāktu pie ticamām un reālajai situācijai atbilstošām skaitliskajām vērtībām, pētījuma ietvaros – izcenojumiem, būvmašīnu ražīgumam – klātienē tika apmeklēts references objekts “Piestātņu Nr. 10-11 rekonstrukcijas Klaipēdas Valsts ostā”, mērīts laiks, cik ātri katra no mašīnām var ierīkot enkuru vienību, veiktas cenu aptaujas starp materiālu un mehānismu piegādātājiem un ražotājiem. Iegūtie rezultāti, liecina, ka tik tiešām tie var tikt uzskatīti par ticamiem un maksimāli atbilstošiem reālajai praksei un esošajam tirgus cenu līmenim.
Inženierprojekta ietvaros savukārt ir izstrādāts projekts daudzfunkcionālajam sporta un atpūtas centram Bauskā, kurā ir radīti indivīdam patīkami un harmoniski arhitektoniskie un dizaina risinājumi gan telpas interjerā, gan eksterjerā. Galvenais priekšnosacījums materiālu izvēlē - dabai draudzīga izcelsme, ekspluatācija un, kā arī pārstrādes iespējas. BK sadaļā ir veikti šādu nesošo konstrukciju aprēķini – stabveida pamats zem noslogotākās kolonnas, noslogotākā dzelzsbetona kolonna, metāla sija. Tāpat ir veikts pamatnes variantu tehniski-ekonomiskais salīdzinājums un izstrādāts DVP, kura sadaļā ir aprakstītas galveno būvdarbu veikšanas tehnoloģijas, izstrādāts kalendārais grafiks, veikts objekta izmaksu aprēķins - tāme.
Kopējais diplomdarba apjoms ir 150 lapaspuses, kas sastāv no bakalaura darba 40 lapaspušu apmērā un inženierprojekta 110 lapaspušu apmērā. Tāpat darbā ir iekļauti 10 A1 formāta rasējumi. Darbs ir izstrādāts latviešu valodā. |