Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Iekšējo degvielu motoru trigenerācijas sistēmas projekts.
Nosaukums angļu valodā Design of trigeneration system for internal combustion engines.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Dmitrijs Rusovs
Recenzents O. Jakovļevs
Anotācija Šī darba mērķis ir aprakstīt dažādus trigenerācijas sistēmu modeļus un optimizācijas procedūras, lai noteiktu to priekšrocības efektīvo un ekoloģiski pieņemamo enerģijas pārveidošanas veidu ziņā. Izvēle plānot citu kārtību, kādā patlaban tiek iztērēta dzīvotspēja, ir ļoti pievilcīga, kas dod ārkārtīgi dzīvotspējīgu ražošanas sistēmu, zema ozona kaitīgo vielu izplūde samazinās. Dzeršanu var uzskatīt par neparastu koģenerācijas sistēmu izmantošanas gadījumu, kad daži pasākumi dzesēšanas sistēmas darbināšanai tiek izmantots polu darbs vai siltums. Šis darbs koncentrējas uz trigenerācijas plāniem, kur gāzes turbīna, virzuļdzinēji (I.C. Motors), tvaika motori tiek izmantoti kā galvenais dzinējspēks enerģijas ražošanai un dzesēšanai tiek ražoti, izmantojot dzirnavas spiediena saldēšanas sistēmu vai tvaiku absorbcijas sistēmu. Absorbcijas dzesēšanas kombinācija ar koģenerācijas staciju ļauj izmantot visu radīto siltumu, lai ražotu dzesēšanu. Absorbcijas saldēšanas iekārtas, kas strādā ar amonjaku kā aukstumaģenti, var darbināt vai nu ar tvaiku, karstu ūdeni vai tieši ar izplūdes gāzēm. Daudzos pielietojumos siltuma motors apmierinās vai nu procedūras kontroles vajadzības, vai arī sasilšanas vajadzības, tomēr nav iespējams, ka abi jāpilda vienlaicīgi visprasmīgākajā veidā. Ļoti svarīgi ir izvēlēties vislabāko iespējamo siltuma motoru, kas rada spēku un siltumu, kas ierobežo siltuma neveiksmes. Tas ir tāds, ka vislielākā vispārējā prasme ir atkarīga no procedūras siltuma un kontroles pieprasījumiem. Asimilācijas saldēšanas kombinācija ar koģenerācijas staciju atļaujām, izmantojot visu radīto siltumu dzesēšanas radīšanai, ir primer ziņojums par dažādo siltuma motoru un dažādu maisījumu trigenerācijas prasmes novērtējumu. Tas dod lielāku efektivitāti nekā regulāras sistēmas. Trigenerācijas sistēma dod 20-40% augstāku produktivitāti šajā brīdī. Izmantojot šo procesu, mēs varam ietaupīt 15-20% degvielas patēriņu un būs mazāk emisiju.
Atslēgas vārdi Trigenerācija, Carnot cikls, Brayton cikls, Gāzes turbīnu ģenerators, Absorbcijas dzesētāji un IC dzinēji.
Atslēgas vārdi angļu valodā Trigeneration, Carnot Cycle, Brayton Cycle, Gas Turbine generator, Absorption chillers, and IC Engines.
Valoda eng
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 06.06.2019 11:18:07