Anotācija |
Mūsu sabiedrība nav iedomājama bez nepārtrauktas apmainīšanas ar informāciju, bez iespējas viegli un ātri iegūt pieeju pie milzīga informācijas klāsta, neatkarībā no atrašanas vietas. Mobilie bezvadu tīkli padara to ļoti ātri un ērti. Bet tiem ir daudz problēmu.
Mūsdienu mobilos tīklus lieto gandrīz katrs katra ierīce pasaulē, no tālruņiem līdz gudrām kamerām, kas padara tīklu pārslogotu, kas pazemina pakalpojumu kvalitāti visiem tīkla lietotājiem. Vēl viena problēma ir tīkla joslas platums, kas ir pietiekami liels vienām aplikācijām, tomēr nav pietiekams citām.
Šī darba uzdevumi ir: izpētīt nākamās paaudzes bezvadu tīklus, tos tehnoloģijas, kas palīdzēs izvairīties no mūsdienu bezvadu tīklu problēmām, izveidot 5G tīkla infrastruktūras modeli, izanalizēt iegūtā modeļa testēšanas rezultātus un salīdzināt tos ar jau eksistējošiem 4G tīklu modeļiem.
Pētījuma gaitā tika izpētītas 5G tīklu arhitektūras potenciāli iespējamas specifikācijas, kā arī tika izveidots lokāla mēroga 5G tīkla modelis uz kura tika notestēti Latvijas vides faktoru ietekme uz bezvadu signāla stiprumu.
Darba rezultātā tika atklāts, ka Latvijas vide ir diezgan labvēlīga 5G tīklu implementācijai, kā arī nākamās paaudzes tīkli lietos citas viļņu frekvences signālu ģenerēšanai, kas stipri izmainīs gan tīkla kvalitāti, gan tīkla infrastruktūru, gan biznesa ainavu bezvadu tīklu sfērā. |