Anotācija |
Maģistra darbā tiek veikti eksperimentēt mūsdienās datu pārraidei visplašāk pielietotajām vienmodas optiskajām šķiedrām novērtējot metināšanas, jeb savienošanas procesudažāda tipa šķiedrām. Eksperimentālo rezultātu ietvaros tiek noteikti visoptimālākie metināšanas parametri neizjaucamā savienojuma izveidei dažādu tipu un to kombināciju vienmodas optiskajām šķiedrām. Pieprasītais datu pārraides apjoms telekomunikāciju pasaulēs apstākļos paredz neizbēgami palielināt optisko pārraides sistēmu pielietojumu. Viens no galvenajiem datu pārraides kritērijiem optiskajās līnijās ir prasība pēc kvalitatīvu savienojumu izveides nodrošinot minimālus ienestos zudumus. Šajā darbā tiek eksperimentāli novērtēts optisko šķiedru metināšanas process, lai uzlabotu nodrošinātu kvalitatīvu datu pārraidi caur optisko šķiedru kabeļiem. Tas ir galvenais mērķis, lai visaptveroši novērtētu visu eksperimenta darbību, no kuras ir viegli noteikt labāko parametru un kritēriju kombināciju, lai iegūtu kvalitatīvu optisko šķiedru neizjaucamo savienojumu.
Maģistra darba teorētiskais sastāvs ir paredzēts, lai novērtētu optisko šķiedru pielietošanu, tās fizikālos parametrus un novērtētu neizjaucamo savienojumu izveides procesu. Darba eksperimentālajā daļā tiek izmantots automātisks metināšanas aparāts fusion splicer Fujikura FSM-50S. Lai iegūtu vairāk iepazīšanās ar Fusion splicer, visi nepieciešamie soļi ir pieminēti. Eksperimentālās daļaas ietvaros metināšanas procesa ietvaros darbība tiek demonstrēta visizplatītākajā un lielākoties pieprasītākamajām (iekštelpu un āra) optisko šķiedru kabeļu tipiem t.i., ITU-T G.652B, ITU-T G.652D un ITU-T G.655 . Lai sasniegtu mērķi, piemēram, metinājuma savienojuma vietu ar vismazākamajiem zudumiem, tika rūpīgi analizēta pielietoto metināšanas parametru atšķirīgu parametru kombinācij.
Maģistra darba valoda ir izvēlēta angļu valoda, un tā sastāv no 79 lapām, 45 attēliem, 47 tabulām, 7 formulām, un ir pieejami 24 literatūras avoti, lai rakstītu visu maģistra darba projektu. |