Anotācija |
“Saliekamā dzelzsbetona balkonu stiprinājuma pārbaude” maģistra darbs balstās uz nestspējas izpēti balkonu risinājumam, kuru pielieto SIA “Deprom LV” projektēšanas biroja konstruktori saliekamo dzelzsbetonu balkoniem. Eksperimentu veic SIA “TMB Elements” rūpnīcā, kura atrodas Lindes ielā 1, Salaspilī, Salaspils novadā. Šī eksperimenta mērķis ir noskaidrot nestspējas rezerves šai detaļai, savukārt autora mērķis ir izanalizēt iegūtos rezultātus un pamainīt detaļas risinājumu, lai nodrošinātu optimālu materiālu patēriņu. Eksperimenta plānošanas, sagatavošanās un pēcapstrādes laiks bija aptuveni 3 mēneši. Darba rezultātā autors ir nonācis pie secinājumiem, ka prognozētā aprēķina nestspēja diezgan tuvu atbilst dabā novērotajai nestspējai, savukārt, izlieču vērtības diezgan ievērojami atšķirās un dabā ir novērojamas lielākas izlieces nekā tika prognozēts.
Darbs sastāv no apraksta par gatavošanos eksperimentam, apraksta par eksperimenta norisi, rezultātu apkopojuma un teorētiskās aprēķinu daļas, kas beigās tiek salīdzināta ar praktiski iegūtajiem rezultātiem. Darba beigās autors arī piedāvā detaļu pārveidot un efektīvāk izmantot tās nestspējas rezerves.
Inženierprojekta daļas ietvaros tiek izstādāts projekts “Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Jūrmalā”. Šai ēkai ir pieci virszemes stāvi un tā veidota saliekamā dzelzsbetona izpildījumā. Ēkas plānojums veidots atbilstoši arhitektūras uzdevumam, savukārt, konstrukciju aprēķini un detalizācija veikta atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem (LVS, LBN) un ražotāju norādījumiem, kā arī papildus literatūru, kas pieejama mācību vajadzībām. Šis projekts sevī ietver slodžu, slodžu kombināciju noteikšanu, statikas modeļa izveidi GEM aprēķina programmā un elementu aprēķinus (pamatu plātne, masīvplātne, pārsedze, kolonna). Elementi izvēlēti pēc iespējas atšķirīgi, lai nodemonstrētu autora spēju veikt dažāda veida aprēķinus universitātē apgūto studiju kursu ietvaros.
Projekta apjoms ir 212 lappuses, no kurām 9 lappuses ir rasējumi un papildus 16 lappuses pielikumiem. Darba sastāvā ir 129 attēli gan no citiem literatūras avotiem, gan autora paša veidoti, lai labāk izskaidrotu aprēķina gaitu, kā arī 53 tabulas. |