Anotācija |
Demogrāfiskajai situācijai arvien pasliktinoties, strādājošo paliek arvien mazāk, pensionāru proporcionāli daudz vairāk un apmaksāt 1. pensiju līmeni kļūst arvien grūtāk, tāpēc, ja nekrāsim vecumdienām, bet paļausimies uz nākotnes strādājošajiem, pensiju varam arī nesaņemt, tāpēc svarīgi, ka pastāv arī 2. pensiju līmenis.
2.pensijas līmeņa vidējais ienesīgums nepārsniedz vidējo inflāciju par vienu un to pašu periodu un tā izmaksas pagaidām nav iespējams atstāt mantojumā, tāpēc svarīgi veidot papildpensijas kapitālu.
Papildpensijas kapitālu vērtīgi veidot, ieguldot arī 3. pensiju līmenī un uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kas dod iespēju atgūt samaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli un šo naudu arī var ieguldīt papildpensijas kapitālā.
Daļu no mūsu pensiju kapitāla patur 2. pensiju līmeņa un arī papildpensijas kapitāla pārvaldnieki, iekasējot komisijas maksas, kuras ir vienas no augstākajām pasaulē. Tādēļ svarīgi saprast, kādu daļu no mūsu pensijas patur pensijas kapitālu pārvaldnieki un kas paliek mums pašiem.
Mērķis: Noskaidrot, cik liela daļa no uzkrātā pensiju kapitāla 2 un 3 pensiju līmenī tiek samaksāta komisijas maksās.
Uzdevumi:
1) Izstrādāt algoritmus un programmu valsts fondēto pensiju kapitāla aprēķināšanai;
2) Izstrādāt algoritmus un programmu papildpensijas kapitāla aprēķināšanai;
3) Izpētīt 2 un 3 pensiju plānu pārvaldīšanas komisijas maksas un veikt aprēķinus, cik lielu daļu no pensiju kapitāla samaksā komisiju maksājumos.
Darbā ir 75lappuses, 1 pielikums, 64formulas, 8 nodaļas, 23 apakšnodaļas, 20 attēli, 8 tabulas, 23 literatūras avoti. |