Anotācija |
Diplomdarbs izstrādāts Rīgas Tehniskajā Universitātē, Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, būvražošanas katedrā. Diplomdarbs sastāv no divām daļām:
• pētnieciskās daļas – “Koka karkasa māju energoefektivitāte”
• inženierprojekta daļas – Zvejas produktu uzglabāšanas ēka, Zvejniekciems
Diplomdarba pētnieciskajā daļā tiek apskatīti koka karkasu ēku projektēšanas un būvēšanas standarti un koka karkasu ēku būvmateriālu īpašības. Aprēķinu daļā tiek veikts privātmājas projekta aprēķins. Aprēķins tiek veikts, lai noteiktu būvei nepieciešamo ārsienu un jumta konstrukciju. Tiek salīdzināti četri konstrukciju tipi, un tiek izveidoti četri māju modeļi. Tiek veikts aprēķins, cik lielas ir būvizmaksu atšķirības, un kurš no pielietotajiem konstrukcijas veidiem būtu visizdevīgākais. Izveidotie modeļi ir vienas ģimenes privātmāja ar izmēriem 16m x 10m. Veicot ēkas modelēšanu ēkas ārējā ģeometrija netiek mainīta, tādējādi iegūstot informāciju par ārsienu konstrukciju biezumu un mainīgo dzīvojamās platības lielumu. Balstoties uz iegūtajiem datiem tiek noteikts katra modeļa energopatēriņš.
Inženierprojekta daļā tiek projektēta zvejas produktu uzglabāšanas ēka, Zvejniekciemā. Veidots apraksts par ēkas konstruktīvajiem risinājumiem, izmantotajiem būvmateriāliem. Darbā tiek veikti trīs nesošo konstrukciju aprēķini – jumta tērauda kopnes, tērauda kolonnas un pamatu aprēķins, kā arī ēkai pielikto slodžu aprēķins. Ēkas siltumtehniskais aprēķins, un balstoties uz rezultātiem , tiek veidotas ēkas norobežojošās konstrukcijas. Tiek veikts ekonomiskais salīdzinājums ēkas kolonnai, kas tiek salīdzināta ar diviem alternatīviem profiliem.
Darbā tiek apskatīti inženierkomunikāciju risinājumi, siltināšanas un ugunsdrošības risinājumi, izstrādāta lokālā tāme un koptāme, būvdarbu organizēšana un būvdarbu tehnoloģija, vides un darba aizsardzība.
Diplomdarba izstrādei tiek izmantoti Latvijas būvnormatīvi, Eirokodi, Latvijas valsts standarti, Ministru kabineta noteikumi, programmas, AutoCad 2017, Autodesk Revit 2016, 2018, Autodesk Robot Structural Analysis 2018.
Diplomprojektam ir 167 lapas, 50 attēli, 51 tabulas, 368 formulas un 10 A1 rasējumi. |