Anotācija |
Tā kā cilvēku vajadzības paplašinās kopā ar arvien pieaugošo pilsētu iedzīvotāju skaitu, ir jāpielāgojas ilgtspējīgai praksei, lai saglabātu mūsu vidi un labāku nākotni [1]. Termiskās enerģijas uzglabāšana (TES) ir plaši izmantota kā viena no praksēm enerģijas taupīšanai. Ēkas un nekustamais īpašums ir viena no nozarēm, kas katru gadu patērē daudz enerģijas [2]. PCM (fāzes materiāli, kas mainās) arī tiek plaši izmantoti kā viens no šiem materiāliem, kas var palīdzēt uzsūkt siltumu. Šajā darbā ir vērtīga informācija no labākās prakses ēkas enerģijas taupīšanai. Šajā promocijas darbā ir 6 sekcijas, kas tiek pievienotas atbilstoši zināšanu dziļumam, kas tam jāaptver. Visu sadaļu īss apraksts ir:
Siltuma avoti: ir ļoti svarīgi saprast dažādus siltuma avotus, kurus var izmantot enerģijas saglabāšanai. Tādēļ ir izskaidrots dažādu enerģijas veidu pareizs apraksts, kas ir: Saules siltumenerģija, ģeotermālā enerģija, fosilā kurināmā spēkstacijas, kodolspēkstacijas, rūpnieciskā siltuma un biomasas atkritumi
Termiskās enerģijas uzglabāšana (TES): Šajā darbā ir aprakstīta siltumenerģijas un siltumenerģijas uzglabāšanas vēsture. Šeit ir parādīts arī izstrādāts TES apraksts.
Termiskās enerģijas uzglabāšanas mērķis: šajā darbā ir parādīta TES sistēmas nepieciešamība un prasība, kā arī priekšrocības.
Šajā rakstā ir izskaidrotas dažādas TES sistēmas metodes, proti: saprātīga siltuma uzglabāšana, slēgtā siltuma uzglabāšana (PCM), ķīmiskā vai termohidriskā enerģijas uzglabāšana, atdzesēta siltumenerģijas glabāšana. Detalizēti izskaidrota PCM izmantošana ēkās, un vēlāk aprēķini tiek veikti saskaņā ar analīzi.
TES sistēmu veiktspēja un izmaksas: TES sistēmu izmantošanas praktiskums ir izskaidrots šajā darba daļā, izmantojot sekundāro analīzi
TES sistēmas praktiskā analīze centralizētās siltumapgādes sistēmā (DH): izprast siltuma inerci. Iepriekšējais pētījums tika veikts piecās Gēteborgas (Zviedrija) ēkās. Tādēļ šeit ir izskaidrots, cik priekšrocība ir ēkas ar lielu daudzumu ēku un ēkas, kuras ir iepriekš izveidotas, trūkums.
Turklāt šajā darbā ir 10 tabulas un 36 attēli. Secinājums ir balstīts uz dažādu analīzi, aprēķiniem un modeļa analīzi, kas veikta šajā darbā. |