Anotācija |
Nоdоkļi ir jebkurаs vаlsts budžetа pаmаts. Pievienоtās vērtībаs nоdоklis ir visаptverоšs nоdоklis, un tā piemērоšаnаs nоrmаs ietekmē gаn vаlsts tаutsаimniecību, gаn ikvienu vаlsts iedzīvоtāju, neatkаrīgi nо tā sоciālā stаtusа, izglītībаs līmeņа, bаgātībаs аpjоmа un tаmlīdzīgiem kritērijiem.
Pētījuma objekts ir pievienotās vērtības nodokļa sistēma.
Pētījuma priekšmets ir pievienotās vērtības nodokļa tiesiskais regulējums.
Diplоmdаrbа mērķis ir izpētīt un rаksturоt nоdоkļа būtību, nоdоkļа sistēmu, nоdоkļа аdministrēšanu, nodokļa tiesisko regulējumu, izаnаlizēt pievienоtās vērtības nodokļa administrēšanas problēmas, izdarīt pamatotus secinājumus, izstrādāt reālus priekšlikumus pievienotās vērtības nodokļa sistēmas un Valsts ieņēmumu dienetsta, kā nodokļu administrācijas iestādes darba uzlabošanai.
Mērķa sasniegšanai ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1. Izpētīt nodokļu sistēmas teorētiskos pamatos, noskaidrot tos būtību un funkcijas;
2. Izanalizēt pievienotās vērtības nodokļa sistēmas vēsturisko izcelsmi un attīstību;
3. Raksturot pievienotās vērtība nodokli;
4. Iepazīties ar pievienotās vērtības nodokļa administrēšanas procedūrām Latvijā;
5. Izpētīt un izanalizēt peievienotās vērtības nodokļa tiesisko regulējumu;
6. Izpētīt un izanalizēt statistikas datus par pievienotās vērtības ndookli;
7. Izstrādāt secinājumus un izteikt priekšlikumus.
Diplomdarbs ir sadalīts četrās nodaļās. Pirmajā nodaļā autore apskata pievienotās vērtības nodokļa vēsturisko izcelsmi un attīstību, nodokļa raksturojumu un aprēķina metodes. Otrajā nodaļā tiek raksturoti ar pievienotās vērtības nodokli apliekamie darījumi, likmes un atvieglojumi, apskatītas un analizētas pievienotās vērtības nodokļa administrēšanas procedūras, kas ietver Latvijas un ārvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrāciju reģistrā, izslēgšanu no reģistra, pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanu, uzskaiti un maksāšanas kārtību valsts budžetā, pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju veidi un iesniegšanas nosacījumi Valsts ieņēmumu dienestā, un ar tām saistītām problēmām. Trešajā nodaļā tiek pētīti un analizēti pievienotās vērtības nodokļa regulējošie normatīvie akti Eiropas Savienības teritorijā un iekšzemē. Kā arī pievienotās vērtības nodokļa likmju izmaiņas no 2007.gada līdz 2011. gadam ieskaitot. Ceturtajā nodaļā autore analizē pievienotās vērtības nodokļa statistikas datus.
Diplomdarbs sastāv no 4 nodaļām, 78 lapaspusēm, 10 attēliem, 6 tabulām un 5 pielikumiem. |