Anotācija |
ANOTĀCIJA
Arhitektūras konkursi ir ne tikai veids, kā iegūt mūsdienīgus inovatīvos risinājumus, bet arī pētniecības metode, lai ilustrētu sabiedrības domāšanas procesus un attīstītu arhitektūras projektus. Tos var iedalīt gan pēc mērķa, gan organizēšanas formas, bet būtība vienmēr saglabājas – tā ir metode, caur kuru pasūtītājs izvēlas arhitektu ar labāko priekšlikumu.
Bakalaura darbā „Arhitektūras konkursi Latvijā no 2010. līdz 2016. gadam” tiek analizēti arhitektūras konkursi, lai balstoties uz iegūtajiem datiem un ekspertu viedokļiem varētu iegūt kopsakarības par konkursiem, kas noslēgušies bez pirmās vietas.
Bakalaura darbs sastāv no trim nodaļām, tajās pētīti arhitektūras konkursi Rīgā un Latvijā laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam, to kopsakarības ar dzīvojamo apbūvi Rīgā, analizēti pasūtītāju, dalībnieku un žūrijas locekļu viedokļi, kā arī konkursu rīkošanas struktūra un veidi.
1. Nodaļā, balstoties uz literatūras analīzi, tiek sistematizēti arhitektūras konkursu veidi un salīdzināti atklātie un slēgtie konkursi.
2. Nodaļā pētīti arhitektūras konkursi Latvijā un Rīgā kontekstā ar konkursiem, kas noslēgušies bez 1. vietas no 2010. līdz 2016. gadam.
3. Nodaļā tiek pētīta Rīgas dzīvojamās apbūves konkursu saikne ar žūrijas nepiešķirto 1. vietu iepirkumiem, iekļaujot dalībnieku, pasūtītāju un žūrijas locekļu viedokļu analīzi.
Darba rezultātā secināts, ka slēgtie arhitektūras ideju konkursi biežāk noslēdzas ar 1. vietu nekā atklātie arhitektūras ideju konkursi, jo garantētās prēmijas ir cieši saistītas ar ieguldītā darba kvalitāti priekšlikuma izstrādē.
Bakalaura darbs rakstīts latviešu valodā, sastāv no 32 lappusēm, 12 attēliem, vienas tabulas un septiņiem pielikumiem, kā arī 40 informācijas avotiem. |