Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Energoefektīvu mājsaimniecības sektora LED gaismekļu tehnoloģiju izpēte un gaismekļa konstrukcijas izveide"
Nosaukums angļu valodā "Investigation of energy efficient led luminary technologies for household application and development of lumunary design"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs A.Avotiņš
Recenzents
Anotācija Darbs ir sadalīts divās daļās - teorētiskajā un praktiskajā. Pirmajā darba daļā tiek veikta informatīva iepazīšanās ar gaismas diožu klasificēšanu un pielietojumu mājsaimniecības un sabiedrisku telpu apgaismojuma jomās, tiek aprakstīti galvenie gaismas diožu raksturlielumi, gaismas diožu gaismekļu priekšrocības un aizsardzības pakāpes no ārējiem faktoriem. Tāpat ir analizējamas LED gaismekļu projektēšanas kopējas īpatnības un ir aplūkojami projektēšanas noteicošie faktori, tādi kā efektivitāte, darbmūža un spīdēšanas krāsa. Turklāt tiek veikts gaismas diožu barošanas bloku un regulējošo mikroshēmu darbības principu apkopotais apraksts, tai skaitā filtra, jaudas koeficienta korekcijas, strāvas stabilizācijas nepieciešamības pamatojums. Netieši tiek apskatītas arī spīdēšanas spilgtuma regulēšanas tehnoloģijas. Otrajā darba daļā tiek veikta analīze un iepazīšanās ar gaismas diožu industriālu un komerciālu barošanas bloku ar vai bez JKK mūsdienīga tirgus sortimentu. Sīkāk ir aplūkojams firmas MeanWell barošanas bloku modeļu klāsts, tā kā uz viena no šā ražotāja modeļiem ir bāzēta gaismas diodes gaismekļa projekta izstrādāšana. Tāpat šajā darba daļā ir veikta jaudīgo un spilgto gaismas diožu ražotāju tirgus analīze, ir salīdzināti atšķirīgo ražotāju LED optiski un ekonomiski raksturlielumi. Pie tam, ir veikta barošanas topoloģiju praktiskā analīze ar aprēķinu daļu, lai tālākā darba gaitā veiktu piemērotu stabilizējošās mikroshēmas izvēli. Tālāk seko projektēšanas gaitas apraksts un komplektējamo detaļu izvēles pamatojums LED gaismekļa projektam, ka arī pretestības, induktivitātes un kondensatoru parametru un vērtību aprēķins.
Atslēgas vārdi Gaismas diodes, diodes, LED, LED barošana, LED draiveri, LED draiveru topoloģija, MeanWell
Atslēgas vārdi angļu valodā Light Emitting Diodes, diode, LEDs, powering of LED, LED drivers, MeanWell, LED driver topology
Valoda lv
Gads 2011
Darba augšupielādes datums un laiks 01.06.2011 23:15:58