Anotācija |
Centrālā miega apnoja jeb elpošanas pauze priekšlaicīgi dzimušiem bērniem ir diezgan bieži sastopams sindroms. Pašreiz tirgū ir pieejami vairāki tehniskie risinājumi, kurus izmanto ar miega apnojas sindromu slimu bērnu ārstēšanai, taču tie ir piemēroti pārsvarā ļoti priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, tie ir samērā dārgi un sarežģīti. Bakalaura darba gaitā tiek paredzēts izstrādāt elpošanas ierīces risinājumu miega apnojas slimniekiem, kas būtu lietojams bez medicīnas personāla uzraudzības, un tā lietošanu spētu apgūt bērna vecāki.
Galvenā uzmanība tiek veltīta iespējai sekot līdzi bērna elpošanai gan medicīniskajam personālam, gan vecākiem ar bērniem, kam vēl notiek retas miega apnojas sindroma lēkmes. Izmantojot piedāvāto risinājumu, būs iespēja ļaut agrāk doties mājās vecākiem ar bērniem- tas labvēlīgi iespaidos psiholoģisko stāvokli gan bērnam, gan vecākiem, kā arī ļaus saglabāt valsts finansējuma līdzekļus.
Darba pirmajā nodaļā tiek formulētas funkcionālās prasības miega apnojas sindroma paškontroleram, tiek aprakstītas priekšlaikus dzimušo bērnu fizioloģiskās īpatnības, dzīves apstākļi medicīniskos aprūpes centros dažādos dzīves etapos: pēc dzimšanas dzemdību nodaļu neonatoloģijas centru intensīvās terapijas nodaļā, kā arī pirmajā un otrajā jaundzimušo aprūpes etapā.
Darba otrā nodaļa ir veltīta aparatūras savietošanas ar esošām aprūpes palīgiekārtām problēmu apskatei dažādos jaundzimušo dzīves posmos, ir aprakstīta priekšlaikus dzimušo bērnu dzīves veselības uzturošā palīgaparatūra intensīvajā terapijā un jaundzimušo aprūpes nodaļas apstākļos.
Darba trešā nodaļā tiek aprakstītas izstrādātās shēmas, izmantotā aparatūra, pamatota tehnoloģiskā risinājuma izvēle, kā arī aprakstīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) jaundzimušo aprūpes nodaļā veiktie elpošanas un sirdspukstu signāla mērījumi.
Darba ceturtā nodaļā tiek aprakstītas izstrādātais risinājums TRL 2 un TRL 3 pakāpē (1. pielikums).
Darbā: 42 lpp. teksts, 34 attēli,3 tabulas, 1 pielikumi un 18 informācijas avoti. |