Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Saules mini paneļu matricas vadības mezgls, ar tīklu salāgojošais bloks un pozicionēšanas sistēma".
Nosaukums angļu valodā "Control unit, interface converter and positioning system for split array of photovoltaic elements".
Autors Edgars Ziediņš
Struktūrvienība 11000 Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Darba vadītājs Iļja Galkins
Recenzents
Anotācija Darba autors: Edgars Ziediņš. Darba tēma: Saules mini-paneļu matricas vadības mezgls, ar tīklu salāgojošais bloks un pozicionēšanas sistēma. Darba veids: Bakalaura darbs ar projekta daļu. Studiju programma: Elektrotehnoloģiju datorvadība Darba zinātniskais vadītājs: Prof., Dr.sc.ing. Iļja Galkins Bakalaura darbs ar nosaukumu „Saules mini-paneļu vadības mezgls, ar tīklu salāgojošais bloks un pozicionēšanas sistēma” ir par saules mikro paneļu masīva projektēšanu, tam piesaistāmas pozicionēšanas sistēmas un ar 12V tīklu salāgojošā bloka izstrādi. Tiek izvēlēti esoši saules mini-paneļi un izejot no tiem tiek veidota pozicionēšanās sistēma un ar tīklu salāgojošā bloka izstrāde. Darbs sastāv no septiņām daļām: 1. Nodaļā ir aprakstīts par saules enerģiju, tās iegūšanas veidiem un tās svarīgumu mūsu dzīvē. 2. Aprakstīti šobrīd populārākie saules paneļi un to sistēmu variācijas. 3. Sniegts neliels ieskats par iespējamu saules enerģijas iegūšanu nākotnē. 4. Tiek paskaidroti saules paneļu sistēmas mērķi un vispārīgs darbības princips 5. Nodaļā tiek smalki aprakstīta visu sistēmas elementu izvēle. Aprakstīts kā elementu izvēle ir savā starpā cieši saistīta un kā sistēmas mērķi un tieksme uz maksimālu efektivitāti ietekmē elementu izvēli un iekšējās konfigurācijas. Paralēli tiek skaidroti arī montāžas aspekti. Paskaidrota tiek arī pozicionēšanās sistēmas koda darbība. 6. Šajā nodaļā tiek paskaidroti salāgojošā bloka dizaina aspekti. 7. Šajā nodaļā tiek modelēta un pārbaudīta sistēmas darbība. Darba beigās ir izmantotās literatūras saraksts un pielikums ar tehnisko infromāciju.
Atslēgas vārdi Edgars Ziediņš Iļja Galkins Saules mini-paneļu matrica pozicionēšanas sistēma
Atslēgas vārdi angļu valodā Control unit, interface converter and positioning system for split array of photovoltaic elements
Valoda lv
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 25.05.2016 12:25:49