Anotācija |
Attīstības gaitā Rīgā ir izveidojušas vairākas apkaimes, kas veido pilsētas tēlu, toties, katrai apkaimei ir sava identitāte, sava kopiena un, attiecīgi, arī savs attīstības ceļš. Lielakoties, apkaimju identitāte pozitīvi ietekmē apkaimes attīstību, bet ir gadījumi, kad apkaimes identitātei ir negatīvā ietekme uz tās attīstību (piemēram, Maskavas forštāte).
Viena no pieejām, kā var attīstīt Rīgas apkaimes, ir vietrade. Vietrade (placemaking), kā visaptveroša ideja un tajā pašā laikā praktiska pieeja apkaimes, pilsētas vai reģiona uzlabošanai, iedvesmo cilvēkus pārdomāt un atklāt no jauna publiskās telpas kā katras sabiedrības sirdi. Stiprinot komunikāciju starp cilvēkiem un vietu, kuru viņi kopīgi izmanto, vietrade atsaucas uz kopīgu procesu, ar kura palīdzību mēs varam veidot mūsu publisko sfēru tādā veidā, lai maksimizētu kopīgo vērtību. Vietrade ne tikai veicina labāku pilsētas dizainu, bet arī atvieglo radošos izmantošanas modeļus, īpašu uzmanību pievēršot fiziskajai, kultūras un sociālajai identitātei, kas nosaka vietu un atbalsta to pašreizējo attīstību.
Denisa Maruhļenko bakalaura darba “Rīgas apkaimju centru vietrades problemātika” tiek aplūkoti vietrades procesi Rīgas apkaimēs, kas balstās uz vides unikalitāti, kā arī pašvaldības projekti, kas varētu pretendēt uz vietrades procesiem, to priekšrocības un trūkumi, kā arī autora piedavātie vietrades procesi.
Bakalaura darbs sastāv no 3 nodaļām, tajā pētīti vietrades procesi Rīgas apkaimēs. Darba mērķis ir tos izanalizēt, kā tie palīdz apkaimēm attīstīties, kā arī saprast kādas ir problēmas ar tiem saistītas un kādā veidā tos var novērst.
Bakalaura darbs sastāv 39 lappusēm, 12 attēliem, 3 pielikumiem un 34 izmantotajiem informācijas avotiem. |