Anotācija |
Gear dizains kļūst nenovēršama attīstībai jebkura mehāniska sistēma, un tas prasa ievērojamas zināšanas. Sakarā ar izgudrojums jaunu materiālu un ražošanas procesu, izmantošana asimetrisko rīkiem pieaug pēdējos gados. Izmantojot jēdzienu asimetriskas rīku ir iespējams izstrādāt rīkus, ar vairāk nestspēja. Šis pētījums apraksta vienkāršu pieeju, kas balstīta uz pārnesumu teoriju modelēšanai spirālveida rīku ar asimetriskiem sarežģīts zobiem. Spirālveida pārnesumu ar asimetrisku sarežģīts zobiem tiek veidots, izmantojot tiešo pārnesumu dizaina pieeju. Asimetrija nozīmē, ka lielāki un mazāki spiediena leņķi piemēro abām pusēm zoba profilu. Datorizētā projektēšana asimetrisku spirālveida rīku vēlamās ģeometrijas un imitētu to meshing ir izstrādāta. Par zobu izstrādāto profils sastāv no sarežģīts profilu ar trochoidal fileju. Nestandarta asimetriskie plaukts griezēji ar nepieciešamo spiedienu leņķiem un moduli, tiek izstrādāti, lai radītu vajadzīgo zobratu un pārnesumu par disku ar asimetrisku sarežģīts virsmām un trochoidal filejas profiliem.
Slodzes koplietošanas attiecības un fileja stresa sadale simetriskas un asimetriskas spirālveida rīkiem tiek analizēti. Ja ir saskare ar vairāk nekā vienu pāri zoba pārraides laikā, tikai neliela daļa no kopējās slodzes tiek dalīta ar katra pāra. Slodzes dalīta ar vienu pāri, var novērtēt ar ievērojamu precizitāti, izmantojot slodzes dalīšanas koeficienta metodi. Maksimālais fileja stress, ko iegūst, ņemot vērā slodzi pa attiecību kontaktu zobi ir zems, un reāli, nekā tas ir iegūts, ņemot vērā pilnu slodzi. Par fileja stresu kā kontaktu pārvietojas no augstākā punkta zobu saskares līdz zemākajam punktam zobu saskares variācijas tiek pētīta.
Zobu fileja stress un slodze dalīšanas attiecība vairāku kombināciju piedziņas pusē un krasta pusē spiediena leņķiem, tika aprēķināti, izmantojot galīgo elementu metodes. Turklāt ar zināmo no zoba, moduli, un spiediena leņķiem braukšanas un krasta pusē, tika iegūta asimetriska zobratu zobu koordinātes skaitu, ko var tieši izmanto faktiskā pārnesumu ražošanā. |