Anotācija |
Diplomdarba nosaukums: Elektrodrošība veicot ugunsdzēsības un glābšanas darbus objektos ar spriegumu līdz 1000V.
Diplomdarba mērķis: Izvērtēt elektrotraumas iegūšanas iespējas un to bīstamību, veicot ugunsdzēsības un glābšanas darbus objektos ar spriegumu līdz 1000V.
Darbs paredzēts, pirmkārt, tiem, kam darbs saistīts ar ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbiem, kā arī tiem, kas veic ugunsdzēsības aizsargtērpu un aprīkojumu projektēšanu un iegādi.
Darbā tika veikta informācijas apkopošana par elektrotraumu veidiem, to rašanās iespējām, par strāvas ietekmi uz cilvēka ķermeni un bīstamību atkarībā no plūšanas vietām ķermenī, kā arī tika izvērtēta sadarbības efektivitāte starp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un dienestiem, kuri nodrošina ugunsdzēsēja glābēja drošu darbību elektrodrošības jomā.
Lai lasītāji sīkāk iepazītos ar strāvas īpašībām, darbā īsi ir apkopota svarīgākā informācija par strāvas fizikālo dabu, par dažādu materiālu un cilvēka ķermeņa spēju pretoties šai plūšanai.
Lai izvērtētu elektrotriecienu iegūšanas iespēju un tās iegūšanas veidi, darbā tika veikta aptauja starp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām, kas tieši nodarbojas ar ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbiem, informācija atainota grafiski.
Lai izpētītu elektrisko traumu bīstamību un to iegūšanas iemeslus, darbā tika izmantotas vairākas metodes un iekārtas, kas ļauj pārbaudīt ugunsdzēsēju aizsarglīdzekļu un stobru strūklu spēju vadīt elektrisko strāvu, kā arī veikti mērījumi dabā. Visas iekārtas, ir aprakstītas, parādītas grafiskā un bilžu veidā. Mērījumu rezultāti atspoguļoti tabulās un grafikos ar autora aprakstiem un secinājumiem.
Lai veicinātu ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu drošību, diplomdarbā tika piedāvāti priekšlikumi ne tikai nodarbinātajiem, kas veic ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbus, bet arī personām, kas veic aizsarglīdzekļu projektēšanu un iegādi.
Kvalifikācijas darbam ir: 3 nodaļas, 22 apakšnodaļas, 83 lapas, 8 tabulas, 15 attēli, 18 shēmas, 6 grafikus, 16 formulas, izmantoti 26 literatūras avoti, 18 pielikumi. |