Anotācija |
Saskaņā administratīvi teritoriālo reformu 2009. gadā, Līgatnes novadā tika apvienotas Līgatnes pilsētas un Līgatnes pagasta pašvaldību teritorijas un administratīvās vienības. Taču realitātē joprojām pastāv divi aktīvi novada centri – Augšlīgatne, abās Vidzemes šosejas malās, aptuveni ar 1563 iedzīvotājiem un Līgatnes pilsēta, 6 km no Vidzemes šosejas Ziemeļu virzienā, aptuveni ar 1225 iedzīvotājiem. Ir arī citas apdzīvotas, taču mazāk nozīmīgas vietas.
Izmantojot līdz šim pastāvošo infrastruktūru, dome šobrīd ir izvietota divos lielākajos novada centros, tādējādi apgrūtinot iekšējo sadarbību starp darbiniekiem, kam optimāli būtu atrasties kopā, vienā ēkā. Ja tas tiktu paveikts, tad neatkarīgi, kur atrastos jaunā domes ēka, iedzīvotāju ērtībām domes pakalpojumu centriem būtu jāatrodas abās iepriekš minētajās vietās. Pašvaldības administratīvajā darbā ir nodarbināti ap 50 cilvēkiem. Pašlaik atbilstoša lieluma ēka, kurā būtu pietiekami vietas visiem domes darbiniekiem, nav.
Piedāvājot novietnes priekšlikumu, tiek ņemts vērā, ka domes ēka veic pašvaldības reprezentācijas funkciju un kalpo kā vizītkarte domes sadarbības partneriem, viesiem un investoriem. Tai ir arī jānodrošina domes darbība un jābūt ērtai gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Izvietošana Augšlīgatnē, pieejamības ziņā no transporta viedokļa šosejas tuvuma un sabiedriskā transporta kustības intensitātes dēļ, ir pievilcīgāka, tomēr tās apkārtne kā bijušās kolektīvās lauksaimniecības darbinieku ciematam nav tik ainaviska kā Līgatnes pilsētā. Līdz ar to novietnes izvēle ir par labu Līgatnes pilsētai jeb Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskajam centram, kur iezīmējās vairākas potenciālās novietnes.
Tuvākā nākotnē tiktu veikta intensīvāka un konkrētāka vajadzību apzināšanās no domes vadības puses un iespējama finansējuma piesaistīšana ieceres realizācijai un šis (Līgatnes iedzīvotāja 15 gadu garumā) izstrādātais, diplomdarbs varētu kalpot kā procesa sākumpunkts un paātrinātājs. |