Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvniecība
Nosaukums "Dažādu ražotāju gāzbetona bloku žūšanas procesa salīdzinājums ar elektriskās impedances spektrometrijas metodi"
Nosaukums angļu valodā "Comparison of drying process of various manufacturers' Aerated concrete blocks using EIS method"
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Sanita Rubene
Recenzents Pāvels Akišins
Anotācija Diplomdarbs izstrādāts Rīgas Tehniskās universitātes, Būvniecības fakultātes, Būvniecības institūta, Būvražošanas katedrā. Diplomdarbs sastāv no pētnieciskās daļas. Maģistra darba tēma – „Dažādu ražotāju gāzbetona bloku žūšanas procesa salīdzinājums ar elektriskās impedances spektrometrijas metodi.”. Maģistra pētnieciskajā darbā „Dažādu ražotāju gāzbetona bloku žūšanas procesa salīdzinājums ar elektriskās impedances spektrometrijas metodi” ir veikts pētījums par Latvijas tirgū mazumtirdzniecībā pieejamajiem dažādu ražotāju gāzbetona bloku žūšanas procesu un tam piemītošajām īpašībām. Pētniecībā tiek pielietotas elektriskās impedances spektrometrijas un gravimetriskās metodes. Izvirzītās problēmas ir dažādu ražotāju gāzbetonu žūšanu procesu novērošana un negraujošo metožu pielietošanas novērtēšana materiāla mitruma satura noteikšanai. Darba pamatā ir Aeroc, Ytong, Roclite un Texoblock ražoto bloku mijiedarbības ar ūdeni monitorēšana žūstot. Tiek iegūti dati no dažādu ražotāju gāzbetona blokiem par to žūšanas ātrumu atkarībā no materiāla blīvuma, uzņemtā ūdens daudzumu, relatīvā mitruma izmaiņām laika gaitā atsevišķi un visā šķērsgriezuma laukumā kopumā. Iegūtie rezultāti un korelācijas līknes starp relatīvo mitrumu un impedances mērījumiem ļauj izdarīt secinājumus par katra ražotāja bloka struktūru, ražošanas tehnoloģiju, piemītošajām fizikālajām īpašībām, mitruma migrāciju un saturu. Šie secinājumi dod iespēju precīzāk saprast un novērtēt gāzbetona žūšanas īpašības, izvēloties to būvniecībai vai novērtējot tā stāvokli ekspluatācijas laikā. Darba apjoms – 104 lpp, kas ietver 130 attēlus (no tiem – 107 grafiki) un 3 tabulas.
Atslēgas vārdi gāzbetons, mitrums, mitruma migrācija,
Atslēgas vārdi angļu valodā aerated concrete, moisture, moisture migration
Valoda lv
Gads 2015
Darba augšupielādes datums un laiks 10.06.2015 21:41:43