Anotācija |
Šī maģistra darba galvenais mērķis ir veikt pilnīgi optiskās reģenerācijas iespēju izpēti,pielietojumam pilnīgi optiskās sakaru sistēmās, t.i., kurās, informācijas pārvadē nenotiek optiskā signāla pārveide elektriskajā. Pilnīgi optiskā reģenerācija tiek lietota, lai veiktu tā saucamo 2R reģenerāciju – signāla pastiprināšanu un signāla formas atjaunošanu. Signāla reģenerācija
nepieciešama, lai atjaunotu optisko signālu pēc tam, kad tas, izplatoties optiskajā sakaru sistēmā,ticis pakļauts signālu vājinošajiem faktoriem.
Maģistra darbs sastāv no teorētiskās un eksperimentālās daļas.
Teorētiskajā daļā tik veikta optiskā signāla pamatprincipu izpēte, šķiedru optiskās pārraides sistēmas darbību ietekmējošo faktoru novērtējums, pilnīgi optiskās komutācijas un pilnīgi optiskās reģenerācijas iespēju un pielietojumu izpēte, vadoties pēc literatūras analīzes.
Darba eksperimentālajā daļā, ir izstrādāts pilnīgi optisks signāla reģeneratora modelis. Reģeneratora elementu parametri tiek optimizēti, lai nodrošinātu vislabākos reģenerācijas rezultātus un, lai nodrošinātu pastiprināta signāla izlaišanu caur optiskajiem filtriem. Darba gaitā, meklējot labākos signāla atjaunošanas parametrus, reģeneratorā tiek izmantota optiskā šķiedra ar nobīdītu dispersiju (DSF), dispersijas kompensācijas šķiedra (DCF) un šķiedra ar augstu nelinearitāti (HNLF). Reģeneratora varianti tiek salīdzināti, kā arī izdarīti secinājumi. Izpētes rezultātā noskaidrojot, ka vislabākos signāla reģenerācijas parametrus iespējams iegūt, reģeneratorā lietojot DCF šķiedru.
Darbā ir: 94 lpp, 63 attēli, 12 tabulas, 1 pielikums, 48 izmantotās literatūras avoti. |