Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektronika
Nosaukums "Elektromagnētisko traucējumu samazināšana jaudas korektoros ar frekvences modulāciju"
Nosaukums angļu valodā "Reducing Electromagnetic Interference in Power Factor Corrector with Switching Frequency Modulation"
Struktūrvienība 13300 Mikroviļņu inženierijas un elektronikas institūts
Darba vadītājs Deniss Stepins
Recenzents prof. I.Slaidiņš
Anotācija ANOTĀCIJA ELEKTROMAGNĒTISKO TRAUCĒJUMU SAMAZINĀŠANA JAUDAS KOEFICIENTA KOREKTOROS AR FREKVENCES MODULĀCIJU Šis darbs ir veltīts elektromagnētisko traucējumu samazināšanai jaudas koeficienta korektoros izmantojot periodisko frekvences modulāciju. Darba sākumā ir apskatītas dažādas elektromagnētisko traucējumu samazināšanas metodes impulsu barošanas blokos, tā skaitā arī izkliedēta spektra metode. Darbā ir dots arī īss ieskats jaudas koeficienta korektoros. Šī darba oriģinālā daļā ir veikts oriģināls pētījums par periodiskās frekvences modulācijas ietekmi uz atpakaļgaitas jaudas koeficienta korektora konduktīviem elektromagnētiskiem traucējumiem, ka arī uz ieejas elektroenerģijas kvalitāti, kuru galvenokārt raksturo jaudas koeficients un ieejas strāvas pilnie harmoniskie kropļojumi. Pētījumi ir veikti gan teorētiski, izvedot nepieciešamas sakarības, gan arī izmantojot datormodelēšanu. Ir izstrādāta jaudas koeficienta korektora konduktīvo elektromagnētisko traucējumu spektra aprēķinu metodika. Ir izstrādāta arī frekvences modulācijas parametru izvēles metodika efektīvai traucējumu samazināšanai jaudas koeficienta korektoros. Darba beigās ir izprojektēts un praktiski izveidots eksperimentālo frekvences modulēto jaudas koeficienta korektora prototips un ir pētīta frekvences modulācijas ietekme uz elektromagnētiskiem traucējumiem un ieejas elektroenerģijas kvalitāti eksperimentāli. Darbā: 77. lpp. teksts, 63 attēli, 4 tabulas. Izmantoti 35 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi ELEKTROMAGNĒTISKO TRAUCĒJUMU SAMAZINĀŠANA JAUDAS KOEFICIENTA KOREKTOROS AR FREKVENCES MODULĀCIJU
Atslēgas vārdi angļu valodā REDUCING ELECTROMAGNETIC INTERFERENCE IN POWER FACTOR CORRECTOR WITH SWITCHING FREQUENCY MODULATION
Valoda lv
Gads 2015
Darba augšupielādes datums un laiks 19.01.2015 12:36:28